x-kom hosting

Mac Studio M2 Max - edycja video

newble
utworzono
utworzono

Cześć,
mam do Was szybkie i być może głupie pytanie, chciałem zapytać czy na takim sprzęcie jak Mac studio m2 max (32/64 gb ram) jestem w stanie płynnie montować w Adobe premier pro lub DaVinci na bardziej wymagających plikach typu RAW 8k? 
Dzięki za odpowiedzi

adijedi
komentarz
komentarz

Cześć, jak najbardziej, będzie bardzo wydajny nawet przy 32 GB, ale jeśli planujesz jeszcze połączyć montowanie filmów/nagrywanie czy streaming gier - no to już jakiś laptop lub pc z windowsem 10/11 home + jakieś akcesoria i wyposażenie do montażu :furiousPC:

newble
komentarz
komentarz

@adijedi
Hej, dzięki za odpowiedz;)
Nie do konca rozumiem co masz na myśli - jeśli połączę montowanie filmów czy streaming gier to laptop lub pc z windowsem? Mógłbyś to rozwinąć?
Moja praca będzie polegać na montowaniu/edycji plików RAW 6/8k w Adobe premier w formie video.

adijedi
komentarz
komentarz

chodziło mi bardziej o rozwinięcie tematu o jakieś dodatkowe hobby nie tylko do pracy - jednak jeśli tylko wymagające programy i wspierane przez mac os do pracy to zostań przy tym.:zakuwa:

 

  • Dziękuję 1
KillaHill
komentarz
komentarz
24 minuty temu, newble napisał:

Moja praca będzie polegać na montowaniu/edycji plików RAW 6/8k w Adobe premier w formie video.

Będziesz mógł pracować, ale za te pieniądze złożysz o niebo lepszego PC do takich zastosowań z quicsync, NVENC, z dobrym rozłożeniem dysków itp. 

newble
komentarz
komentarz

@KillaHill 
Może to temat rzeka i niekończące się warianty, ale zapytam.
Miałbyś może jakąś podpowiedz w jakie podzespoły iść co do takiej alternatywy budżetowej? - czyli koło 16 tys zł? 

adijedi
komentarz
komentarz

@newble tak, myślę aby założyć nowy post, dokładnie z detalami opisz taki post, a ktoś z expertów na pewno dołączy do dyskusji :zakuwa:

newble
komentarz
komentarz

@KillaHill
wow! bardzo dziękuje:) Na pewno wezmę ten koszyk pod uwagę przy ewentualnym zakupie.
Mam do Ciebie ostatnie pytanie, a dokładnie o porównanie. Czy te komponenty które podałeś są "dużo" lepsze od systemu Mac studio M2 Max, czy tylko "trochę" lepsze? 
Pytam po chłopsku, bo nie ukrywam że wszystkie moje urządzenia pochodzą z apple i przez to cały ekosystem opiera się na tym systemie. Wiem, że z Mac studio miałbym ułatwienie w tym kontekście, natomiast jeśli te podzespoły które podałeś faktycznie znacznie, a nawet bardzo różnią się z Mac Studio w kontakcie profesjonalnej obróbki to bez problemu mogę na to przejść, pytanie, czy faktycznie tak jest? 
Dzięki za pomoc

KillaHill
komentarz
komentarz

Są o niebo lepsze. 

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.