x-kom hosting

Brak internetu, mimo połączenia i tylko na jednym komputerze

zupazt
utworzono
utworzono

Witam mam dziwny problem, typu "próbowałem już wszystko".

 

Sytuacja:

- Internet z routera w domu jest i działa idealnie na 3 laptopach, komórkach itd

- Tylko na jednym PC z dnia na dzień przestało działać (wszystkie inne sprzęty dalej OK).

- Jak podłącze PC do hotspotu z komórki to internet działa (tylko jak jest z routera nie działa).

- Czasem po włączeniu PC lub po różnych próbach (np. ręcznym ustawieniu IP) internet jest przez parę sekund (<5s), potem znika.
 

- W trybie awaryjnym z dostępem do sieci internet działa bez problemów.

 

Co próbowałem:

- Pełny reset routera do fabrycznych ustawień

- Połączenie przez WiFi 2.4 i 5 GHz oraz po kablu Ethernet.

- Wyłączenie IPv6 na routerze, brak firewalli i innych blokad

- Ręczne ustawienie adresów DNS w PC.

- Ręczne ustawienie IP na PC (i na routerze)

- Odinstalowanie karty sieciowej w menadżerze urządzeń

- Różne komendy w stylu "ipconfig /flushdns" i inne resetujące komendy, które znalazłem na internecie.

- Powyłączałem różne zbędne usługi i programy startowe, na moje oko nic podejrzanego się nie włącza przy starcie.

 

Ogólnie wygląda jakby jakiś program po starcie coś psuł i tylko dla połączeń z routera. Chciałbym uniknąć formatu i reinstalacji, bo to masa roboty potem... Jakieś pomysły?

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

I po kablu też nie ma internetu?

 

Jaka wersja Windows jest na komputerze?

zupazt
komentarz
komentarz

Po kablu też nie ma internetu. Windows 10.

 

Dzisiaj zrobiłem hotspot z laptopa. Laptop podłączony do routera i udostępnia ten internet PCtowi. Działa bez problemu od kilku godzin. Ale jak PC bezpośrednio do routera - to nie.

Anawa
komentarz
komentarz

Jak komputer nie może się połączyć z routerem taki jaki komunikat jest wyświetlany we właściwościach sieci / połączenia... ?

zupazt
komentarz
komentarz

Żaden konkretny komunikat, ale załączam screeny z właściwości (tutaj od Ethernetu, połączenie po kablu).

a.jpg

b.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Zobacz w trybie awaryjnym z obsługą sieci, czy będzie działać internet.

zupazt
komentarz
komentarz

Tak, pisałem w pierwszym poście - w trybie awaryjnym działa.

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz

Zainstalowałeś najnowsze sterowniki ze strony realteka? Wyłączyłeś opcję energooszczędne w ustawieniach karty? obraz.png.a36eb4a74c68b311cfe44fbb78d71a52.png

zupazt
komentarz
komentarz

Wyłączyłem opcje energooszczędne teraz, i dla LAN i WiFi, ale nic to nie dało. Zresztą przed jak i po wyłączeniu chodzi bez problemów dla internetu z laptopa czy telefonu, tylko dla internetu z routera ma problem.

 

Każde urządzenie poza PC działa z routerem.

Każdy hotspot działa z PC poza routerem.

 

Ewidentnie PC nie może dogadać się z routerem z jakichś powodów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.