x-kom hosting

Ocena zestawu za ~7k

Jerry1928
utworzono
utworzono

Siemka, wybrałem sobie zestaw, który chcę zamówić, ale chciałem jeszcze dla pewności uzyskać opinie innych.
https://proline.pl/koszyk/974dad74

Ten dysk 500gb tylko na system, a 2tb na całą resztę. Widziałem, że ta płyta główna jest całkiem dobra więc biorąc pod uwagę bardzo fajną cenę - skusiłem się na nią, bo nie wiem czy do 800 jest coś lepszego.
Komputer głównie do gier, ale czasem wleci obróbka zdjęć i filmów, ale to na podstawowym poziomie, więc procek powinien ogarnąć. To komputer, który tak naprawdę ma być na 1-1,5 roku, bo później w planach 5080 i intel 15 generacji, w związku z czym chciałem jak najbardziej obciąć koszty, ale tym samym przy 4070 super wziąć resztę części, która za nią nadąży i pozwoli komfortowo zatracić się w przyjemnym użytkowaniu.
Gry będą w 1440p głównie, a monitor dopiero będę wybierać - w sumie chętnie też przyjmę jakąś polecajkę. 

Z góry dzięki :D 

KillaHill
komentarz
komentarz
12 godzin temu, Jerry1928 napisał:

To komputer, który tak naprawdę ma być na 1-1,5 roku, bo później w planach 5080

To może zadbaj sobie o lepszą obudowę i może o zasilacz pod ten końcowy set. Ogólnie konfiguracja jest spoko. 

  • Dziękuję 1
łololo
komentarz
Bibi00
komentarz
komentarz

1.Tutaj jeszcze zaznaczę, że jak będę brać 50xx + intela 15 gen, to większość z tych części jak nie całość zostanie dla dziewczyny albo na sprzedaż, więc tym się nie przejmuję.

2. Ta obudowa niedużym kosztem faktycznie wygląda trochę lepiej - dzięki.

3. Co do płyty głównej, to tu no muszę przemyśleć czy warto dopłacać, bo mimo wszystko ten asrock powinien się dobrze spisywać w grach, a nie komputer nie będzie służyć do bardziej skomplikowanych sukcesów. Mimo wszystko wolę "ograniczać" budżet jakkolwiek to nie brzmi przy budżecie ~7k.

4. Założyłem, że przy systemie lepiej będzie mieć jak największą wartość odczytu dlatego też wybrałem NM800- ale w sumie obie wydają się spoko, więc zawsze to byłoby jakieś zaoszczędzone 40PLN, które pójdzie na obudowę.

5. Odnośnie monitora to celuję w 240hz i albo 27 albo 32 cale, ale ciężko mi się zdecydować, bo nie wiem czy chce zakrzywiany czy nie. 
 

łololo
komentarz
komentarz

Do obudowy warto dorzucic moim zdaniem a co do MOBO to juz jak uwazasz, bo tutaj juz jest wyrazna roznica w $$$.

https://versus.com/en/asrock-b650m-pro-rs-wifi-vs-msi-mag-b650-tomahawk-wifi

Jak nie potrzebujesz/nie bedziesz potrzebowac wiecej okreslonych wejsc i nie przeszkadza Ci wizualnie mATX - nie ma sensu. Niektorzy po prostu lubia jak ATX im ladnie "wypelnia" obudowe.

 

Dysk - minimalna roznica w predkosciach, kompletnie niezauwazalne, natomiast tanszy NM790 ma o wiele dluzsza gwarancje (34 mc vs 60 mc)

 

No to najlepiej jakbys konkretnie okreslil cale+rozdzialke+Hz+zakrzywienie (popatrz tez na ceny, bo beda spore roznice), wtedy mozna cos polecic ;)

Ewentualnie za jakis czas, jak juz na spokojnie przemyslisz, po prostu zaloz oddzielny watek.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.