x-kom hosting

Upgrade starego pc, pomoc w dobraniu części, budżet jakos/cena

Takitamjeden
utworzono
utworzono

Posiadam komputer i chciałbym powymieniać trochę rzeczy i nie do końca jestem pewny czy to co sobie upatrzyłem będzie dobre.

 

Obecny :

Procek : ryzen 5 5600x

karta graf : rtx 1060 6gb

płyta głowna Płyta główna MSI MAG B550 Tomahawk ATX

obudowa : zalman z3

zasilacz : jakis niby sprawdzony no name 600w polecony w sklepie "red box"

ram 16gb ddr 4 3200mhz

 

           Chciałem zmienić karte graficzna na 4070 do tego chłodzenie wodne na procek i karte ( tylko jakie [nie potrzebuje RGB] ), do jakiej obudowy tu upchać, na pewno jakiś lepszy zasilacz i czy ten ram da rade czy wymienic na inny? dodam, że szukam podzespołów, które które najlepiej wypadaja jakość do ceny, nie potrzebuje wypasów z górnej półki, ale takich z których bede usatysfakcjonowany  

           Komputer zdecydowanie z przeznaczeniem do gier

dexxone92
komentarz
komentarz

Do tego procesora wystarczy Fera5/ Fortis 5.  Sprawdź dokładnie jaki masz zasilacz 

Takitamjeden
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie mam podanego z zewnątrz dokładnego modelu, a nie będę go wykręcać, posiada jedynie wytłoczki "be quiet", 

Ale juz jakis czas chciałem go wymienic, ponieważ miewam co jakis czas takie freezy 1-2s. pamietam kiedys też tak miałem i po wymianie zasilacza przeszło

Takitamjeden
komentarz
komentarz

Jakby mi ktoś tylko podpowiedział bo tak pobieżnie szukam chłodzenia wodnego do rtx 4070 i za specjalnie nie umiem nic znaleźć, jakieś propozycje ?, czy to musi byc np custom?

ekson_
komentarz
komentarz

Ja ze swojej strony wolałbym sprzedać procka i kupic ryzena 4 6500x dokupić kolejne 16 gb ram. 
Oczywiście zasilacz na min 850W i zamiast 4070 kupić 4060TI

dexxone92
komentarz
komentarz

4070 nie ma strasznych temperatur i tam nie ma co grzebać. 4060 nie jest opłacalna. 

ekson_
komentarz
komentarz

@dexxone92 Napisałem o 4060TI - dodatkowo opisałem o większym upgrade kompa dzięki czemu powinno to lepiej współgrać. 

Takitamjeden
komentarz
komentarz (edytowane)

Chciałem wodne z racji cichej pracy i niższych temp, mam kompa na poddaszu i temperatury latem są straszne plus komp, to jest sauna. A do tego zestawu w sensie mój ryzen 5 5600x i ta karta to 850w zasilacz az potrzeba?  Chcialem 750 kupic 80plus gold, miałem nadzieje, ze starczy.

Wodne tez chcial4m do proca i zrobic lekkie oc

ekson_
komentarz
komentarz

Chłodzenie wodne do grafy + dla porca + oc no lepiej mieć zapas zasilacza niż na styk. Wiem że małe zużycie ale to czasem +- 50 zł 

dexxone92
komentarz
komentarz

@Takitamjeden to już zrobić custom i dwie chłodnice.

Takitamjeden
komentarz
komentarz

A macie jakas wiedze ile taki custom moze kosztować i czy jest jakis serwis co sie dobrze tym zajmuje +-30km gliwice? Bo np. Stacjonarne sklepy xkom maja bardzo srednie opinie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.