x-kom hosting

System na dwóch dyskach jednocześnie

TheAbes
utworzono
utworzono

Witam znow,

Nastąpiła niefortunna sytuacja, chciałem przenieść system ze zwykłego dysku ssd na m2 z pomocą programu Macrium Reflect.

Clonowanie powiodło się na dysku niby był zainstalowany system na osobnej partycji 85gb ale po odłączeniu starego ssd;ka na którym poprzednio był system, komputer napotkał problem i się nie chciał odpalić na dysku na którym system został sklonowany tylko iwyłącznie działa na starym, obecnie wygląda to następująco.

I tak naprawdę zależy mi teraz tylko na powróceniu do poprzedniego stanu rzeczy czyli system na 1 dysku a reszta programów na 1tb.

Tylko nie jestem w stanie usunąć Zastrzeżonego miejsca na system na Dysku 1 na którym systemu nie ma. I nie mogę rozszerzyć woluminu na głównym dysku aby połączyć nieprzydzielone miejsce.

Tak naprawdę namieszałem i nie wiem jak z tego wybrnąć jeżeli ktoś się orientuje co zrobić i jak usunąć system z dysku 1 z góry dziękuje za każdą pomocną radę. Pozdrawiam

obraz_2024-01-27_123555125.thumb.png.1929aa4c5e96840741021eee000ffd3c.png

Reasumując , bo widzę że w bardzo zagmatwany sposób to opisałem, chciałbym aby Dysk 1 tak jak wcześniej był jako 1 wolumin przeznaczony na aplikacje/gry etc.. etc..

Gawel
komentarz
komentarz

Zrób to z poziomu instalatora windowsa, zbootuj z USB instalator i usuń woluminy. Na wszelki wypadek odłącz dysk z systemem żebyś coś nie pomieszał

TheAbes
komentarz
komentarz

@Gawel Po odłączeniu dysku ze starym systemem, i włączeniu komputera na sklonowanym windowsie na nowym dysku miałem blue screena i ani odświezenie ani rozwiązywanie problemów nie pomogło, również usunięcie woluminów na dysku 1 na którym windowsa chcę usunąć nie było możliwe czy też format takowa funkcja była zablokowana. Chciałem zainstalować windowsa na nowo. Podpiąłem tylko czysty dysk ssd bez niczego ale nie mogłem zainstalować windowsa bo dysk był w innym formacie i zanstalowanie na nim windowsa było niemożliwe. Troszkę poplątana wypowiedź ale sam dokładnie nie wiem jak to opisać >.<

Gawel
komentarz
komentarz

Instalator windowsa wykrywa dysk ? jak tak to musisz usunąć wszystkie partycje i utworzyć od nowa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.