x-kom hosting

Reset system - Problem z instalacją Linux mint na laptopie HP

Hostekklopsek
utworzono
utworzono

Witam mam problem z instalacją Linux Mint instaluje Linux mint i gdy już jest koniec i prosi o uruchomienie laptopa ponownie klikam uruchom ponownie i prosi żeby wyjąć USB z instalatorem i kliknąć enter wyciągam USB i klikam enter a tam jakiś RESET SYSTEM i tak ciągle jak to naprawić instalacje przeprowadzam na HP elitiebook 840 G2

 

Anawa
komentarz
komentarz

Po zainstalowaniu systemu odłącz pendrive i wtedy uruchom ponownie komputer.

Hostekklopsek
komentarz
komentarz

@Anawa ale że gdy jest komunikat że trzeba uruchomić laptopa ponownie to wtedy trzeba wyjąć pendrive'a ?

16 godzin temu, Hostekklopsek napisał:

G2

 

Hostekklopsek
komentarz
komentarz

Mam teraz ubuntu i to samo reset system jak to naprawić bo to mnie wkurza

 

Anawa
komentarz
komentarz

Dodaj zdjęcie pokazujące, jaki konkretnie komunikat się wyświetla.

Hostekklopsek
komentarz
komentarz

Ok@Anawa

20 godzin temu, Hostekklopsek napisał:

 

 

Trzymaj

IMG_20240128_084348.jpg

  • 3 tygodnie później...
Hostekklopsek
komentarz
komentarz

Pomoże mi ktoś ?

 

Anawa
komentarz
komentarz

Czy inny system możesz bez problemów zainstalować?

Hostekklopsek
komentarz
komentarz

Mogę ale strasznie chce Ubuntu ale jest te głupi reset system

 

Anawa
komentarz
komentarz

Przywróć ustawienia BIOS do domyślnych, wyłącz Secure Boot.

 

Inne wskazówki:

 

 

Cytuj
  1. Just go to bios and reset it to default(including settings). It may be due to some features enabled but having hardware issue related to them like TPM, FingerPrint Security and HP Hypervisor. And also issue like locked NVRAM (No access).
  2. Also make sure Secure Boot is disabled.
  3. Use separate /boot Ext4 partition (Where grub files and kernel will reside) and separate efi fat32 partition (where grub boot entry is located)

 

https://www.reddit.com/r/Ubuntu/comments/ssy57h/reset_system_then_restart_after_installing_ubuntu/

 

Ewentualnie:
 

Cytuj

 

I booted up into the live usb of ubuntu while the BIOS is set to UEFI mode not legacy, I went into boot repair and under Advanced options chose grub location and then said to separate /boot/efi partition on sda5 which is the efi partition I made

Then when it was done it told me to add the partition manually to the BIOS "sda5/efi/ubuntu/grubx64.efi"

In the bios itself, adding in a uefi boot entry it had a file picker and I found that file under "FS3" and added that entry in

It now boots up without the "Reset System" issue or the "Invalid Partition Table!" issue

 

 

I na koniec:

 

https://learningpenguin.net/2018/07/13/fix-cannot-boot-after-installing-linux-mint-in-uefi-mode/

Hostekklopsek
komentarz
komentarz

Ale ja z rufusa ten plik iso z ubuntu na pendrive dałem

 

 

Anawa
komentarz
komentarz

To masz napisane powyżej co zrobić, jak już zainstalowałeś Linuxa, a wyświetla się komunikat "Reset System". Bo rozumiem, że już zainstalowałeś system, tak?

Hostekklopsek
komentarz
komentarz

A jest też jakiś inne rozwiązanie?

Anawa
komentarz
komentarz

Te rozwiązania powyżej nie działają, tak? W BIOS sprawdzałeś jakie są ustawienia dodatkowe?

Hostekklopsek
komentarz
komentarz

@Anawa ale się pytam nie że nie działają tylko pytam się czy są też inny sposoby

 

Anawa
komentarz
komentarz

Nie wiem. Prawdopodobnie te powyżej to są sposoby, żeby rozwiązać problem z "reset system" - w szczególności na laptopie od HP.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.