x-kom hosting

Wysoka temperatura na karcie graficznej

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
Shadov432
utworzono
utworzono

Podczas grania w trochę bardziej wymagające gry temperatura karty graficznej wynosi od 68-75 stopni

Gdy gram w trochę mniej wymagające gry wynosi ona 60-67 stopni a gdy nie mam niczego włączonego wynosi ona ok. 40 stopni na internecie czytałem że karta graficzna podczas obciążenia powinna wynosić od 50 do 70 stopni

Możliwe że jest to przez pastę albo termo pady nigdy nie wymieniałem ani tego ani tego wiem że wymiana pasty na karcie jak i wymiana termopadow nie jest raczej konieczna ale gdy mam takie temperatury możliwe że jest to przez to

 

anioł2009
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Shadov432 napisał:

powinna wynosić od 50 do 70 stopni

Głupoty. 

 

Każda karta jest inna - loteria krzemowa.  Do tego każdy ma inne warunki w budzie... Chłodzenie i wiele innych warunków.

Shadov432
komentarz
komentarz

Mój znajomy ma tą samą kartę graficzną a ma po 50 stopni przy tej samej grze gdzie ja mam po 75 tylko że on ma 5 wentylatorów a ja mam 4 ale wątpię żeby jeden wentylator robił różnice ponad 20 stopni 

anioł2009
komentarz
komentarz

Aha czyli masz ten sam krzem, ten sam wiek karty, ta sama buda...wszystko to samo tak ?? 

 

Nawet nie podałeś o jakie gpu chodzi :piku:

Shadov432
komentarz
komentarz

No może nie wszystko to samo ale karta graficzna ta sama a wiek karty to rok różnicy w sensie że moja jest starsza 

 

GPU: GTX 1050 ti 

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz

Generalnie martwic sie trzeba jak karta ma 83 stopnie i wiecej bo wtedy nvidia zrzuca zegary... Ponizej tego to normalka aczkolwiek wyczyścić i zmienic paste nie zaszkodzi...rok dla karty to duzo

  • Dziękuję 1
Shadov432
komentarz
komentarz (edytowane)

A czy wymiana termo padów może także pomóc?

Albo zobaczę po prostu w jakim są stanie i ocenie czy się przyda wymiana czy nie 

anioł2009
komentarz
komentarz

Jak sa w dobrym stanie to nie trzeba 

  • Dziękuję 1
Shadov432
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak wygląda pasta na karcie po ok. 4 latach użytkowania 

17063543990961040848835649708440.jpg

17063544129031903052857228384533.jpg

Shadov432
komentarz
komentarz

Wydaje mi się że powinna ona być chyba rozprowadzona po całej powierzchni ale nie wiem a co wy myślicie?

Sławomir
komentarz
komentarz

Pasty było wystarczająco, widać że cały rdzeń był pokryty, a nadmiar poszedł na boki.

Widać że już ma swoje lata, teraz musisz to ładnie wyczyścić i położyć nową pastę

Tak aby rdzeń był dokładnie pokryty.

Shadov432
komentarz
komentarz

Rdzeń to jest ten kwadracik w tym zielonym kwadracie? Jeżeli tak to tylko na rdzeń powinno się nałożyć pastę? Tak w ogóle jaką pastę byś polecił?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.