x-kom hosting

ok 4000zł praca zdalna

mzr
utworzono
utworzono

Poszukuję sprzętu do pracy zdalnej. Głównie programy biurowe jak excel, subiekt ale również photoshop i indesign. Nie potrzebuję wielkiej pojemności dyskowej ani napędu. Bardzo kusi mnie tablet Tab S8 Ultra i zastanawiam się jak wygląda praca zdalna poprzez TeamViewera lub inny zdalny pulpit na komputerze z Windowsem z dwoma monitorami. Często podróżuje i potrzebuje coś możliwie lekkiego i poręcznego. Dotychczas używałem laptopa Lenovo Yoga 15' ale sam laptop waży 2kg plus wielki zasilacz co sprawia ,że podróże z nim są uciążliwe. Tablet z dodatkową klawiaturą i myszką wydaje się idealnym rozwiązaniem ale czy faktycznie tak jest? Nie wiem, może ktoś mi coś więcej na ten temat powiedzieć? Jak jest z jakością i wygodą takiej pracy? Jak wygląda kwestia przełączania się na tablecie między monitorami? Chyba ,żeby poszukać jakiegoś lekkiego laptopa? Ekran musi min te 15'. Tablet można wyrwać na promocjach sporo poniżej 4000zł brutto jednak na laptopa wolałbym wydać mniej.

tapczan2
komentarz
komentarz

Tani i lekki może być HP 15 i5-1334U/16GB/512/Win11 Silver za 2 899 zł. Procesor 10 rdzeni, 16 GB RAM, ekran 15,6", waga 1,59 kg.

łololo
komentarz
komentarz

Choc sam nigdy tak nie pracowalem ani o nikim nie slyszalem to tableta bym sobie darowal. O wiele nizsza wydajnosc.

Spora szansa, ze beda scinki/szybko bedzie lapal zadyszki i mulil.

 

Sadzac po Twoim opisie to na poczatek kupilbym lapka a potem stacje dokujaca, skoro czesto podrozujesz (=czeste podlaczanie i odlaczanie peryferiow)

 

To jaki max budzet na lapka?

 

Na Twoim miejscu polowalbym na jakis "poleasingowy" (ale z tych praktycznie nowych) z gwarancja na allegro.

Sam dwukrotnie tak kupilem laptopa.

Ostatni z nich kilka lat temu Dell XPS za 3300 zl z doslownie kilkoma dniami przebiegu, gdzie identyczny nowy chodzil po 6500+ zl.

Wada: upolowanie zajmuje najczesciej miesiac + trzeba umiec robic takie zakupy.

 

IMO, lepszy laptop 1-2 generacje wczesniej ale z wyzszej polki (Thinkpad/XPS/Precision itd.) niz najnowszy model z budzetowej (np. w zyciu nie kupilbym z serii Ideapad)

mzr
komentarz
komentarz

Tylko do laptopa dochodzi jeszcze duży i ciężki zasilacz, chyba ,że teraz są mniejsze? Mój laptop ma już 6 lat. Tablet działa znacznie dłużej na baterii ale faktycznie zastanawia mnie kwestia wydajności.

iSkuL
komentarz
komentarz

Cześć,

polecam sprawdzić sobie tę opcję:

NS51PU-15PL31 i5-1240P/16GB/500GB SSD M.2 za 2900 zł. Ten laptop wykonany jest w całości z aluminium, przez co jest solidny. Dodatkowo ma procesor i5 12 rdzeni. Jego waga to 1,74 kg więc będzie bardzo lekki. Zasilacz też jest mały tak jak prosiłeś, więc nie powinien być dodatkowym kłopotem. Masz klawiaturę z dodatkowym blokiem numerycznym, która do pracy będzie przydatna. Laptop posiada dwa miejsca na dysk, więc gdyby 500GB było za mało to możesz sobie dołożyć kolejny dysk samemu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.