x-kom hosting

5 letni komputer, upgrade

Jerrywtf
utworzono
utworzono

Siemka,
Zakładałem już temat odnośnie nowego komputera dla mnie, teraz chciałbym zapytać czy jest sens coś wymienić w moim aktualnym który docelowo ma trafić do młodszego brata. 
Chodzi tu o lepszą wydajność w grach, aktualnie w lolu czy cs'ie nie ma problemów, ale chciałem zniwelować spadki fps w Fortnite żeby lepiej mu się grało (160 fps ze spadkami do 120) 
To jest prawdopodobnie monitor który zamówię do obu komputerów: LG UltraGear 27GR75Q-B. 
Komputer przedstawia się następująco:
Procesor: AMD Ryzen 5 3600
Karta graficzna: MSI GeForce RTX 2070 Gaming 8gb GDDR6
RAM: GoodRam IRDM X, DDR4, 16gb, 3000MHz, CL16

Płyta główna: Gigabyte B450 AORUS ELITE
Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 600W
Dyski: Toshiba 2TB HDD, Lexar NM620 1TB SSD
Chłodzenie: Grandis 2
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4T
Komputer ma lekko ponad 5 lat, wymieniałem w nim tylko dysk ssd. 
Nie mam konkretnego budżetu, chciałbym wiedzieć ile po prostu muszę dołożyć aby sensownie tego pc'ta ulepszyć.
Z góry dzięki za pomoc :)
 

Mogeto
komentarz
komentarz

Na pewno pasowałoby poprawić IPC procesora. Niedługo premiera R7 5700X3D i to w niego powinieneś celować, jeśli nie chcesz teraz jeszcze więcej dopłacać do R7 5800X3D.

Wymienisz procesor, zobaczysz jakie będą efekty i zdecydujesz czy potrzeba ruszać kartę graficzną, czy nie.

Jerrywtf
komentarz
komentarz

@Mogeto Okej, czyli płyty głównej na ten moment nie ruszać? 

Mogeto
komentarz
komentarz

Nie ruszać, bo obecna płyta główna wspiera dużo wydajniejsze procesory niż R5 3600.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.