x-kom hosting

Odzyskanie zakładek ze starszej wersji Firefox ("nie udało się wczytać profilu")

Gość
utworzono
utworzono

Witam, na wstępnie zaznaczę, że proszę o wyrozumiałość, z racji, że jest jestem osobą słabo zaawansowaną w sprawach komputerowych. Zmieniłam jakiś rok temu komputer stacjonarny, na którym był Windows 7, na laptop na którym jest Windows 11.  Odbyło się to dość gwałtownie, bo z tamtym starym PC zaczęły się problemy z podzespołami, dlatego z racji pośpiechu, w mało racjonalny sposób zamiast zapisać swoje zakładki z przeglądarek Firefox i Chrome np. do plików HTML, to zdecydowałam się na skopiowanie folderów, w których były zapisane te zakładki na dysku. Na wzór sposobu opisanego w tym poradniku: https://www.download.net.pl/jak-z-dysku-odzyskac-zakladki-z-chrome-firefox-i-internet-explorer/n/4930/ W przypadku zakładek Chrome ta metoda okazała się skuteczna i bezproblemowa i odzyskałam swoje zakładki, natomiast w Firefox niestety nie. Po podmienieniu folderu i uruchomieniu Firefoxa wyskakuje błąd "Nie udało się wczytać profilu Firefox. Może być niedostępny lub usunięty". Jest jeszcze szansa na odzyskanie starych zakładek? Rozważam też zainstalowanie wersji Firefox, którą wówczas używałam na starym komputerze i dopiero wtedy spróbować podmiany folderów. Choć nie wiem skąd pobrać instalator do starej wersji i jaki jest jej numer. Wiem tylko, że skopiowanie folderu nastąpiło w dniu 13.09.2022.

Anawa
komentarz
komentarz

Spróbuj ze starszą wersją FireFox. Archiwalne wersje są do pobrania m.in. ze strony https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/

Gość
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź, jednak nie da się odzyskać zakładek. Okazało się, że podczas kopiowania wystąpił błąd i nie wszystkie pliki folderu "profile" zostały skopiowane. W szczególności ten, który odpowiada za zakładki czyli "places".

Gawel
komentarz
komentarz

Na Firefox miałeś inne zakładki niż na Chrome ? Kopiowałeś cały folder Mozilla czy tylko Profiles ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.