x-kom hosting

Dziwne zachowanie GPU CPU

stokrotka_an
utworzono
utworzono (edytowane)

Awaria zaczęła się od aktualizacji biosu 

Skoki CPU do 100% nawet w przeglądarce 

Zrobiony downgrade biosu i nowy system 

Na początku było dobrze ale na chwilę 

Skoki CPU do 60% GPU 100% w grach typu fortnite A w innych CPU 70% GPU 0%

Wyczuwalne zamulanie komputera 

Co mogę zrobić w tym przypadku 

 

CPU ryzen 5 3600 

GPU Gigabyte gtx 1660ti 

Płyta główna msi b450 gaming plus max 

Mogeto
komentarz
komentarz

Użycie podzespołów w stopniu 100% podczas obciążenia (czyli np w grach) nie jest czymś złym. Po to jest moc obliczeniowa żeby z niej korzystać.

Problem pojawia się wtedy kiedy nic nie robisz na komputerze (czyli jesteś na pulpicie i nie masz nic włączonego) a użycie podzespołów nadal wynosi 100%.  Może to świadczyć o obecności ukrytych wirusów które obciążają podzespoły.

 

Czyli robisz profilaktyczny skan, szczegóły w tym temacie:

https://www.forumpc.pl/topic/527093-potencjalne-zawirusowanie-drukarką-do-krypto/#comment-3130067

 

stokrotka_an
komentarz
komentarz

@Mogeto rozumiem o co ci chodzi ale zanim zaktualizowałem bios wszystko chodziło idealnie podczas gier CPU 25% max GPU 30-50% po aktualizacji wszystko się popsuło zrobiłem downgrade format i osiągi mnie nie satysfakcjonują chciałbym żeby wróciło to jak było i dlatego pytam co mogę zrobić żeby CPU jak i GPU chodziło w miarę podobnie 

Mogeto
komentarz
komentarz

W gamingu nie chodzi o to, żeby CPU i GPU pracowały na takim samym (lub podobnym) stopniu użycia.

W gamingu chodzi o to, żeby karta graficzna pracowała na 100%. Wtedy masz wydajność taką za jaką zapłaciłeś.

Jeśli karta graficzna nie dobija do 100% podczas grania może to świadczyć o tym, że procesor ją ogranicza (lub gra którą włączyłeś jest za mało wymagająca by obciążała kartę na 100%).

R5 3600 + GTX1660Ti jest połączeniem optymalnym. Tak oczy owak, profilaktyczny skan podany wyżej - nie zaszkodzi.

 

stokrotka_an
komentarz
komentarz

@Mogeto A co w przypadku gdy w gta v mam zużycie CPU na poziomie 60-75% A GPU lata na 0

Mogeto
komentarz
komentarz

Fizycznie nie możesz mieć 0% użycia GPU w GTA V, bo gra by Ci się nie włączyła, lub miałbyś jedną klatkę na sekundę, więc zapewne jest to błąd w pomiarze.

Odpal inne gierki, nowsze, bardziej wymagające niż GTA V, to zobaczysz, że użycie karty graficznej dobije do 100% i tak ma być.

Do mierzenia stosuję MSI Afterburner, nigdy mnie nie zawiódł, na necie masz wiele poradników jak ustawić monitoring w tym programie.

adijedi
komentarz
komentarz
  • planujesz w przyszłości upgrade pc:co:
  • grając w tlou I steam użycie mi skacze do ponad 90%
  • wszystko zależy od gier i trochę od sprzętu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.