x-kom hosting

DIODA NA PŁYCIE GŁÓWNEJ

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Sławomir ,
Kabanosek
utworzono
utworzono

Cześć od dzisiaj mam problem z plyta główną podczas gry komputer zaczął mi bluescreenować.Gdy uruchomiłem go ponownie ani klawiatura ani myszka nie działały podzłączone a sam komputer nie dawał sygnału na hdmi.Gdy spojrzałem do środka zobaczyłem tą czerwoną lampkę i przychodzę tu z zapytaniem od błędu jakiej części może ona się zapalić

PS:Wcześniej wyjąłem dwie kości ram G-SKILL

 

Płyta Główna:Gigabyte x670 gaming x ax

Procesor:Amd Ryzen 9 7900x

Karta graficzna:Radeon RX 7700 XT

Chłodzenie wodne:Be Quiet Pure Loop 2 240mm

Zasilacz:Silentiumpc Supreme FM2 80 plus Gold

Screenshot_20240123_210408_Gallery.jpg

Gawel
komentarz
komentarz

Tylko tam są cztery czerwone lampki. Która świeci ? Jak się dobrzy przyjrzysz to i pewnie napis odczytasz

leelareso
komentarz
komentarz

Sądząc po tym że ma wyciągnięty ram to pewnie dioda od ramu:E

  • Haha 1
Kabanosek
komentarz
komentarz

Juz ogarnalem ze to dioda od ramy wiekszy problem mam z tym ze pokazuje mi dram a jak nacisne restart to pokazuje cpu

  • Rekomendowana odpowiedź
Sławomir
komentarz
komentarz

Zrestartuj bios za pomocą przycisku/ zworek opisanych jako clear cmos.

Na tych platformach z ddr5 potrafi się długo uruchamiać.

 

Szkoda że nie wiadomo co to były za BSODy

bo mogłoby to kogoś naprowadzić na prawidłową diagnozę.

 

Kabanosek
komentarz
komentarz

Jeden raz udalo mi sie zresetowac bios przez clr cmos a jak znowu dostalem bluescreena po nieudanej automatycznej naprawie nie chce sie juz uruchomic nawet po resecie poza tym nie działa mi rgb od chłodzenia a jest podlaczony led

anioł2009
komentarz
komentarz

Spróbuj ponownie włożyć cpu w gniazdo , nałożyć pastę i prawidłowo skręć chłodzenie ( równomierny docisk do czapy cpu ).

Kto składał ten komputer ? Zakładam że folia z chłodzenia zdjęta a mobo nie dotyka spodnią częścią obudowy ?

Temperatury są w normie też ?

 

No i ten zasilacz chinski ... też taki znak zapytania z racji losowej ich jakości..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.