x-kom hosting

Płyta MSI Z270 Gaming Plus

Łukasz Pajac
utworzono
utworzono

Cześć,

Mam problem z nieparzystością RAM-u w MSI Z270 Gaming Plus. Zaczęło się to około 2 lata temu jak nie dawniej. Gdy miałem 2 kości RAM GSkill (Nie wiem jaki to model) włożone w slotach 1-3 na dual-channel to pewnego dnia przestał mi się włączać komputer i po diodach z tzw. "EZ BIOS" (Odrazu napomknę, że nie mam speakera) zobaczyłem, że zaczął się problem z wspomnianą nieparzystością. Przestawiłem kości na sloty 2-4 i po roku znowu miałem nieparzystość. Odpuściłem dualchannel, już nawet nie pamiętam na jakie sloty dawałem kości RAM. Teraz po 6 latach żywota komputera, nie przyjmuję mi RAMów w żadnej kolejności. Czym to może być spowodowane? RAMy uszkadzały się regularnie, czy może płyta główna? Czyściłem gniazda IPĄ w zeszłym tygodniu, ale nie przyniosło żadnych efektów.

leelareso
komentarz
komentarz

Pamięć możesz sprawdzić obraz.png.8a7552864682ed072fce1fa3400361b4.png alboo memtestem z pendrive. Płyta również może mieć jakieś zimne luty. Polecam też przeskanować programem occt cpu na 15/20minut

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.