x-kom hosting

Automatyczny reset komputera

Meefju
utworzono
utworzono

Witam, Pół roku temu składałem nowy komputer, niestety karta graficzna po miesiącu użytkowania okazała się martwa i czekając na nową musiałem używać z bardzo starej malutkiej karty. W końcu karta graficzna do mnie przyszła, zamontowałem ją i zaczęły się moje problemy. Komputer sam z siebie się resetuje. W czym może być problem? Czasami zresetuje się raz dziennie, czasami co 15 minut, częściej jak gram w jakieś wymagające gry, a czasami jak po prostu przeglądam sieć. Próbowałem już to naprawiać różnymi filmikami na yt lecz nic nie pomogło. Reinstalowałem sterowniki, bawiłem się w różnych ustawieniach autostartu, skanowałem komputer programami. Jeszcze mam problem z aktualizacją Windowsa, gdy ją robie wyskakuje błąd. Może to jest jakaś przyczyna? Jutro zrobię całkowity format komputera i wymienię pastę chłodzącą, może w tym będzie problem. Użyłem też innej, bardzo podobnej karty graficznej i to samo. Czy jest szansa, że jakiś inny podzespół - przez to że używałem komputera na bardzo starej i małej (w wielkości dłoni), z jednym wiatrakiem o średnicy szklanki - po prostu się zniszczył? Proszę o pomoc. 

Poniżej specyfikacja komputera:

Karta Graficzna - Sapphire Radeon RX 6800 Gaming OC 16GB GDDR6

Procesor - AMD Ryzen 7 5800X

RAM - Kingston FURY 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Beast RGB

Zasilacz - FSP/Fortron HYDRO K PRO 750W 80 Plus Bronze

Dysk SSD - Crucial 1TB M.2 PCIe NVMe P3 1TB M.2 PCIe

Płyta główna - MSI b550 a pro atx ryzen am4

Chłodzenie procesora - Silentiumpc fortis 5 argb 140mm CID99

Obudowa - Genesis irid 505 argb

TMRE
komentarz
komentarz (edytowane)

Narazie podaj temperatury podzespołów CPU i GPU w trakcie spoczynku (sam pulpit). Program HWInfo,albo  Speccy.

Czy zanim komputer zrestartuje się pojawia się komunikat?

Używanie komputera z jednym wiatrakiem. Pytanie: Co chłodził ten wiatrak wielkości średnicy szklanki? Procesor czy kartę graficzną?

 

Edytowane przez TMRE
Meefju
komentarz
komentarz

Tutaj przesyłam temperatury  podczas odpalonego google i discorda: https://prnt.sc/VBGOGLdL26q1

Tutaj temperatury podczas gry w EA FC 24 na wysokich, 144fps: https://prnt.sc/rKV4wj3vusL-

 

Nie pojawia się żaden komunikat. Poprostu nagle czarny ekran i komputer włącza sie na nowo. Wszystkie ledy w komputerze, wiatraki się cały czas kręcą. 

 

Procesor miał wtedy normalnie 2 wiatraki, wyciągający temp i odprowadzający. W samej obudowie są 3 wiatraki. Karta graficzna miała jeden. Była to karta: Core radeon r7 240 780M Boost ready 16b

 

Możliwe jest, że ona coś tutaj zepsuła? Może coś z zasilaczem?

 

@TMRE

leelareso
komentarz
komentarz

Pobierz program occt i przetestuj w nim komponenty, zacznij od cpu. Gdzieś tak po 20 minut, ram możesz przeskanowaćobraz.png.1f260ca07231526b2a7eee4f679d76df.pngdostępnym w windowsie.

Meefju
komentarz
komentarz

@leelareso

 

Temperatura podczas odpalonego chroma i discorda: https://prnt.sc/VBGOGLdL26q1

Temperatura podczas grania w EA FC 24 144fps wysokie: https://prnt.sc/rKV4wj3vusL-

 

Przeskanowane, brak błędów.

Meefju
komentarz
komentarz

Format komputera nic nie dał. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić.

adijedi
komentarz
komentarz

zanieś go do serwisu, nie wiem gdzie kupiłeś ten zasilacz i kartę graficzną, ale dla mnie są jedynymi podejrzanymi... tylko nie mów, że kupiłeś w sklepie z ''cytrusem'' w nazwie :busted: orange banana GIF by refruiting

TMRE
komentarz
komentarz

Podmień zasilacz na markowy (np. BeQuiet, Corsair) 

Temperatury karty graficznej jak i procesora w normie. 

Meefju
komentarz
komentarz (edytowane)

Problem chyba rozwiązany ;) Jeszcze nie chcę chwalić dnia przed zachodem, ale 3 dni już chodzi bez restartu. Update BIOSA pomógł.

Edytowane przez Meefju

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.