x-kom hosting

Świeżo składany komp - nie czyta odpowiednio Display Portu.

smiglo1992
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

 

Złożyłem niedawno boxa:

Płyta główna - MSI B760 GAMING PLUS WIFI

Procesor - Intel Corre i5-13500

Dysk - Lexar 1 TB M.2 PCie NVMe NM620

Chłodzenie - Endorfy Fera 5 120 mm

Obudowa - Endorfy Signum 300 Air

Pamięć - Kingston Fury 32 GB

Zasilacz - Enddorfy Supremo FM5 750 W

 

Ten sprzęt kupiony został z składaniem w sklepie. Dodatkowo dołożyłem od siebie kartę graficzną Geforce GTX 1060 6 GB.

Mam problem z tym boksem - mianowicie podłączam monitor do portu Display Port i nie reaguje odpowiednio.

Na początku nie byłem wstanie postawić Windowsa na tym porcie gdyż nie czytał mi monitora.

Gdy oddałem komputer na reklamacje, dostałem go po 2 tyg z postawionym Windowsem lecz problem pojawia się w dalszym ciągu - a więc monitor nie pokazuje obrazu do momentu wczytania się całkowicie Windowsa czyli do panelu logowania , dodatkowo na tym porcie gdy próbuje wejść do Biosu nie jestem wstanie, także wtedy monitor już całkowicie nie reaguje.

Serwis odpowiedział mi, że wszystko jest z sprzętem w porządku. Na moje pytanie jak mam wejść do biosu i zmienić ustawienia albo wgrać na nowo Win nie dostałem odpowiedzi.

 

Monitor oraz karta sprawdzana na wcześniejszym sprzęcie i nigdy nie było takiej sytuacji.

Dodam, że próbowałem uruchomić komputer na kablu HDMI i działa wszystko bez zarzutu.

Wydaje mi się,że serwis nie zdiagnozował problemu tylko poszedł na łatwiznę wgrywając Windows po kablu HDMI.

 

Liczę na jakieś rady i rozwiązanie.

 

 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.