x-kom hosting

Jaki procesor wybrać do rtx 4070 super ( budżet całego pc to 5000 - 5500zł )

Mefiu_K
utworzono
utworzono

Witam, ostatnio zauważyłem że mój obecny pc nie wyrabia w nowszych wydaniach takich jak "Sons Of The Forest" lub "ARK: Survival Ascended" i zastanawiam się nad kupnem nowego pc'ta w przeciągu kilku miesięcy. Po kilkudniowym research'u wybrałem kartę graficzną rtx4070 super lecz nie wiem jakie cpu wybrać w moim budżecie aby uniknąć bottleneck'a. Zastanawiam się nad i5 12600kf lecz nie wiem czy lepszym wyborem nie będzie dołożyć do r7 7700. 

Mogeto
komentarz
komentarz

W przeciągu kilku miesięcy cena poszczególnych modeli może się zmienić, czyli np jeśli R7 7700 teraz jest opłacalny, to za kilka miesięcy może być nieopłacalny.

Jeśli i5 12600KF teraz jest nieopłacalny, to za kilka miesięcy może być opłacalny i tak dalej.

Dlatego wyboru dokonujesz w tygodniu którym kupujesz, a nie kilka miesięcy przed.

Możemy teraz zalinkować Ci podzespoły, ale za kilka miesięcy ta lista może wyglądać całkiem inaczej, więc nie wiem czy to ma sens.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 1 miesiąc później...
Adam K
komentarz
komentarz

ja bym do rtx 4070 super wybrał i5-13600kf lub 14600kf 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.