x-kom hosting

Chłodzenie do CPU i7 3770k

Rycus
utworzono
utworzono

Witam,


Szukam chłodzenia do procesora.

Mam Intel i7 3770k bez OC i padło mi chłodzenie - Arctic freezer 7 pro rev.2.
Szukam więc następcy w podobnych rozmiarach i wiadomo, że liczę na podobne właściwości chłodzące (tamten kupowałem w 2014 roku, więc to chyba nie jest żaden wymagający parametr :P ).
Płyta MSI Z77A-G45, obudowa Zalman Z9 Plus, więc raczej trochę miejsca jest :)
Znalazłem SilentiumPC Fortis 5 i zastanawiam się czy brać ten model czy może coś z najniższej półki cenowej zapewni równie dobre chłodzenie? 
Np. Arctic Freezer 7 X lub Endorfy Spartan 5 MAX czy jednak lepiej dopłacić do tego SPC Fortis 5?

 

Pozdrawiam
 

Mogeto
komentarz
komentarz

i7 3770K nie ma lutowanego IHS, tylko zamiast tego siedzi tam glut.

Jeśli glut stracił swoje właściwości przewodzące, to możesz użyć nawet najlepszego chłodzenia na świecie, a i tak będziesz miał wysokie temperatury.

Dlatego kluczowy jest stan gluta.

 

Jeżeli chodzi o chłodzenie - Fortis 5 jest warty więcej niż ten procesor.

Opłacalniej będzie ogarnąć sobie Fortisa starszej generacji, używany za 50zł.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/chlodzenie-silentiumpc-fortis-he1225-intel-i-amd

Ten CPU jest mało warty i raczej nie kupowałbym do niego droższych chłodzeń, a Fortis 1 bez problemu da radę.

Rycus
komentarz
komentarz

Generalnie dopóki nie padł wentylator to nie narzekałem na chłodzenie, bo temperatura podczas grania np w World of Tanks to około 72-75 st. 

PC składałem w 2013 roku i wiem, że nie jest to najnowsza technologia, ale mimo to obecne podzespoły dalej są dla mnie satysfakcjonujące biorąc pod uwagę potrzeby.

Na ten moment kompa używam głównie do przeglądania internetu i sporadycznie pogram w WoT'a, FM'a czy jakiś Farming Simulator, więc nie mam jakiś wygórowanych wymagań. :)

Jeśli ten Fortis 5 to 'za dużo' to może ten Spartan 5 Max?

Nie chce mi się bawić w używki. 

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Jeżeli padł Ci sam wentylator, to na pewno jest jakiś sposób by przyczepić inny, nawet prowizorycznie za pomocą gumek czy czegokolwiek. Ściągasz ten czarny plastik razem ze starym wentylatorem, bierzesz inny o takiej samej średnicy i kombinujesz jak przyczepić go do radiatora.

Jeśli nie chcesz wymieniać wentylatora, to Spartan wystarczy, pod warunkiem, że nie podkręcasz procesora.

 

Rycus
komentarz
komentarz

@Mogeto Najchętniej to bym właśnie wymienił sam wentylator, ale niestety, raczej nie znajdę.

Nie będę podkręcał procka, bo nie mam takiej potrzeby.

Obecnie używam PC bez wentylatora na CPU na przeglądarce, około 40 kart i temp. max 65 stopni, więc raczej ten 'glut' będzie w dobrym stanie. :) 

 

Jedynie mogło się coś stać przed tym jak odkryłem, że wentylator padł i włączyłem World of Tanks na 2 rozgrywki i osiągnął temperaturę około 105 stopni. 

 

PS. Odnośnie prowizorycznego montażu samego wentylatora to może coś pokombinuje ze stockowym chłodzeniem od tego procka, bo mam jeszcze w kartonie :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.