x-kom hosting

Rozdzielanie światłowodu po domu

adrsta01
utworzono
utworzono

Cześć, w najbliższym czasie planuję remont w domu, co będzie wiązać się z koniecznością przeorganizowania połączeń kablowych światłowodu. Obecnie całość jest zamknięta w jednym pomieszczeniu, gdzie skrętka jest połączona kablem optycznym do routera, a z niego wychodzą 3 kable RJ45 połączone z innym urządzeniami. Aby uniknąć ciągnięcia kabli po ścianach do innych pomieszczeń, chciałbym cały sprzęt przenieść na strych, i tam podłączyć kable RJ45, które rozprowadzę do odpowiednich pomieszczeń. W jednym z nich chcę ustawić router, który połączę z pierwszym komputerem, a do kolejnego doprowadzić kabel bezpośrednio do podłączenia drugiego PC-ta, plus dodatkowy trzeci kabel, który nie będzie doprowadzany do żadnego pomieszczenia poniżej. Po wstępnym rozeznaniu mój pomysł to przeniesie skrętki na strych, gdzie połączyłbym ją z konwerterem na RJ45, następnie do gniazda wpiąłbym rozdzielacz na więcej gniazd, z których wychodziłyby potrzebne mi 3 kable już bezpośrednio do urządzeń odbierających. Czy taki sposób by się sprawdził, jaki miałoby to wpływ na prędkość przesyłu? A może macie jakiś lepszy pomysł jak temat rozwiązać. Z góry dziękuję za pomoc.

Bors
komentarz
komentarz

Cześć

 

 skrętka jest połączona kablem optycznym do routera ----> to masz światło do ruterka? czy przez konwerter? 

 

z niego wychodzą 3 kable RJ45 ---Aby uniknąć ciągnięcia kabli po ścianach do innych pomieszczeń, chciałbym cały sprzęt przenieść na strych, i tam podłączyć kable RJ45, ---jak nie chcesz ciągnąć kabli to jak one nagle się na strychu znajdą?

 

rozdzielacz na więcej gniazd. -----O jakie urządzenie ci chodzi?

 

Ja to widzę tak, jak chcesz ruter wrzucić na strych to ok, ale WAN najlepiej jak by był tam gdzie ruter, następnie z rutera nie możesz tych kabli pociągnąć? i rozdzielacz gniazd sygnału to nic mi nie mówi. Jeszcze raz urządzenie po urządzeniu napisz jak to ma wyglądać.

 

Pozdro :)

 

 

  • 2 tygodnie później...
ekson_
komentarz
komentarz

Najpierw rozrysuj sobie sieć na kartce. 
Zrób sobie pointy gdzie chcesz mieć dostęp.
Odpowiedz na to czy masz konwerter na rj z światła czy światło do routera.
Rozdzielacz to może nazwiemy switchem. Pamiętaj nie oszczędzaj na switchach najlepiej 1GB.
Pociągniesz sobie normalnie skrętką po ścianie do punktu/gniazdka i tam możesz sobie dać AP'ki, kompa itp. 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.