x-kom hosting

Bardzo dziwny problem - włączanie PC

akodin08
utworzono
utworzono (edytowane)

Dzień dobry,

Chciałbym się podzielić moim problem być może ktoś będzie ogarniał. 

Kilka dni temu wziąłem się za "czyszczenie" PC (nic nie odpinałem). Z grubsza czyściłem odkurzaczem (wydmuch). 

I mianowicie, gdy chcę włączyć PC - włącza się ale z opóźnieniem - 1h, 2h (tak sądze).

 

Przykład:

Wczoraj próbowałem go włączyć o 22:00 i nie włączył się - 0 reakcji wentylatorów, "piknięć" itd. (i tak zostawiłem). Przyszedłem do domu około godziny 03:00 i komputer już był włączony z godziną w Windows po 00:00.

I uwaga najlepsze - gdy go teraz wyłączam to komputer się włącza od razu - bez zastrzeżeń. 

Ale w momencie, gdy go wyłączę i minie kilka h, to już nie jest tak kolorowo i się włącza z opóźnieniem.

 

Zamówiłem zasilacz i będę testował na nowym, jeśli będzie tak się działo to kolejno zamówię płytę główną.

 

Interesuję mnie fakt opisany w przykładzie, że gdy komputer już się włączy po jakimś czasie i ponownie go wyłączam i włączam - jest OK. Natomiast gdy go wyłącze i po kilku godzinach chcę włączyć to jest problem. Jestem bardzo ciekawy, dlaczego tak się dzieje. 

 

Pzdr

Adam

 

Kilkuletni sprzęt:

Zasilacz bequiet 750w

Płyta MSI Z270 Gaming Plus

Procesor Intel i7 7700k

 

 

Adi666
komentarz
komentarz

Cześć,

spróbowałbym jeszcze wszystko odpiąć i podpiąć ponownie, być może coś się poruszyło albo kurz się dostał. Przy okazji bateryjkę wyjąć na 20 min i zobaczyć czy po ponownym złożeniu ruszy. 

Objawy mogą też wskazywać na zimne luty.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.