x-kom hosting

Problemy z nowym AMD Radeon RX 7700 XT

TenMałoZnany
utworzono
utworzono

Witam, mam chyba dość powszechny problem z kartą graficzną...

(Złożony kilka dni temu i aktualnie go testuje)
Zostaw komputerowy:
RAM: Lexar ARES RGB DDR5 RAM 32 GB Kit (16 GB x 2) 6400 MHz
Procesor: AMD Ryzen 5 7600 6-Core, 12-Thread Desktop Processor, bis zu 5.1GHz
Płyta główna: Gigabyte B650 AORUS Elite AX 1.0 AMD B650 Socket AM5 ATX
Karta graficzna: ASUS TUF Gaming Radeon RX 7700 XT OC Edition 12 GB GDDR6
Zasilacz: Corsair RM850e (2023) w pełni modułowy, cichy zasilacz ATX - kompatybilny z 3.0 i PCIe 5.0


1. A mianowicie posiadam problem z piszczącymi cewkami, z tego co wyczytałem w internecie to producenci niechętnie to przyjmują na gwarancje i musi stać się coś poważniejszego z kartą.
2. Moim kolejnym problemem są ścinki nawet w średnio wymagających gracz jak GTA 5 czy też w nowszych, aczkolwiek tylko w GTA zanotowałem takie nagłe spadki FPS po odblokowaniu synchronizacji pionowej. 
https://imgur.com/a/ejtAkV4 - GTA 5 informacje z nakładki AMD
Po odblokowaniu synchronizacji pionowej GTA 5 zaczęło zaliczać tzw. frizy, ukazane w wykresach jako "Spadek mocy" co 1-2min czasami seriami po 2-3 naraz jak na SS. 

W planach mam zobaczyć czy to na pewno wino karty graficznej, a mianowicie chce wsadzić moją starą kartę graficzną 1060 i zobaczyć jak to śmiga.
3. Mój RAM po odblokowaniu XMP w biosie spowodował czarny ekran przez 3-4 uruchomienia, a za piątym razem RAM wrócił do swojej poprzedniej wartości czyli 5600MHz.
Słyszałem, że trzeba to ręcznie ustawić w niektórych płytach tylko niekoniecznie wiem jak to ustawić bo nigdy się tym nie interesowałem.
Ale pytanie do was czy to karta może być uszkodzona, czy te AMD tak po prostu ma i trzeba pogrzebać w ustawieniach?
 

anioł2009
komentarz
komentarz

1.Tak

2.Jak przekraczasz pewną granicę fps w gta 5 - chyba 150 - to silnik dostaje czkawki. Nie jest to wina karty. Zdjęcie nie działa.

3. Karta jest raczej okej ale wymaga to większej ilości testów, przede wszystkim ustabilizowanie ramów, potem testy obciążeniowe gpu a na końcu benchmarki z wynikami fps.

  • Dobra wypowiedź 1
TenMałoZnany
komentarz
komentarz

@anioł2009 Dziękuje za tak szybką odpowiedź, wziąłem pod uwagę twoje uwagi karta jest stabilna w innych grach i programach tylko te GTA szaleje przy 180fps.

Witam ponownie, pożyczyłem 3070 TI od kolegi na 100% sprawne i nadal mam te tzw. "Piszczące cewki" przy małym obciążeniu jest to od strony zasilacza, a przy dużym od strony płyty głównej. Tutaj mam problem ze zweryfikowaniem bo zasilacz mam na samym środku obudowy (NZXT H6 Flow) obok procesora i sekcji zasilania. 
Charakterystyka:
Pulpit; 
tarcie od strony zasilacza, lecz podczas gry gdy przyłożyłem ucho bezpośrednio do wentylatora zasilacza nic poza nim nie słyszałem. I tu pojawia się pytanie czy to normalne że podczas gry przestaje wydawać dziwne dźwięki a na pulpicie takie lekkie tarcie?
Gry: Po odblokowaniu synchronizacji pionowej w centrum obudowy wydziela się charakterystyczny pisk. Po wymianie karty graficznej jestem w stanie stwierdzić że to nie jej wina, a z zasilaczem zastosowałem sztuczkę na wyciągnięcie go poza obudowę i nasłuchiwanie, podczas gry jedyne co w nim słychać to wentylator. Wraz z kolegą na miejscu który sam często składa komputery i internetowym kolegą z IT wydedukowaliśmy że to może być problem z zasilaniem płyty głównej, a tutaj mam wątpliwości co do tej oceny bo w momencie kiedy podłączyłem kartę graficzną i zasilacz do mojego starego PC miałem ten sam problem więc zastanawiam się czy mam takiego samego pecha całe życie i wszystko może być walnięte? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.