x-kom hosting

problem z odczytaniem modelu płyty głównej

inspektor12
utworzono
utworzono

mam problem ponieważ chcę wymienić procesor na lepszy (obecny intel core i5 2400) i chciałem sprawdzić model dokładny płyty głównej aby sprawdzić kompatybilne procesory ale jest problem z odczytaniem modelu płyty gdyż po użyciu komendy Msinfo32 wiem aby tyle że jest to b75 nie wiem czy jest to wystarczająca informacja aby sprawdzić jaki procesor bedzie pasował więc prosił bym o pomoc jak dopasować procesor do płyty głównej 

leelareso
komentarz
komentarz

W programie cpu z patrzyłeś?

obraz.png.0267cbfc7e5a8c1d2c77a95d9f8c5aa2.png

  • Dobra wypowiedź 1
inspektor12
komentarz
komentarz

Za dużo się nie dowiedziałem aby że Intel corporation b75 

 

leelareso
komentarz
komentarz

na 100% nie masz na płycie napisanego producenta? np fujitsu gigabyte etc?

Mogeto
komentarz
komentarz

i7 3770 prawdopodobnie będzie tutaj kompatybilny, ale dla pewności pokaż screena z programu CPU-Z (zakładka Mainboard).

inspektor12
komentarz
komentarz (edytowane)

na płycie głównej nic nie pisze o producencie 

image.png

Edytowane przez inspektor12
adijedi
komentarz
komentarz

szkoda twojego czasu na szukanie info na ten temat - ta platforma z przed ponad kilkunastu lat jest po prostu archaizmem, nie ma sensu pchać się w rozbudowę tego sprzętu, jak siada ci wydajność to nawet nie ma sensu zakup dysku ssd.

Czas na zmianę platformy całkowicie

inspektor12
komentarz
komentarz

ale chłopie tam jest gtx 1650 dwa dyski nowy zasilacz aby procek jest stary więc wystarczy wymienić procek i komp śmiga 

 

Mogeto
komentarz
komentarz

W czystej teorii i7 2600 lub i7 3770 powinny ruszyć. W praktyce nie wiadomo, bo to płyta główna OEM. Spora szansa, że ruszą, ale nie 100%.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.