x-kom hosting

PC wyłącza się po 5sek piny w sockecie?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
Guandimus
utworzono
utworzono

Witam tydzień temu zakupiłem procesor 13700k, podczas wymiany starego na nowy stary procesor przypadkowo uderzył w socket zostawiajac mala ilość pasty w sockecie i chyba pogiął piny, mimo to założyłem nowy procesor, wszystko śmigało przez tydzień, następnego dnia próbowałem włączyć komputer i wyłączał sie po 5 sekundach sygnalizując czerwona diodę „cpu” na płycie głównej i zapetlajac uruchamianie sie. Monitor nie reaguje cały czas jest czarny. W załączniku zdjęcia socketu, nienajlepsza jakość aparat ogranicza

IMG_1737.jpeg

IMG_1738.jpeg

leelareso
komentarz
komentarz

No dobra, ale o co chodzi? Przyszedłeś się pochwalić że piny rozwaliłeś a potem dobiłeś je wsadzając tam procesor i zamykając? Jak nie są urwane to igła i prostujesz, jak nie to komuś kto się zna lub do serwisu.

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie wiem czy dobrze widzę ale 4 to tam są zmasakrowane... skonczyc sie moze wymianą socketu = lepiej kupić mobo nowe 

Guandimus
komentarz
komentarz

@anioł2009

 

zdjęcia z trochę lepszego aparatu 46cf382f-50f5-4175-a4b7-1da81bc89e17.thumb.jpeg.55142e3599f01dce154292ff07ca0650.jpeg

2afd82ca-a551-41e4-b2c0-0506cda91000.jpeg

6c5eb7f7-c11b-4e33-ba43-deb46d38673a.jpeg

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz

Zdjęcia zdjęciami.... serwis Cię czeka 

 

Screenshot_1.thumb.png.05f3ae6e944ae9ddcad7099edeb397ce.png

  • Dziękuję 1
Guandimus
komentarz
komentarz

@anioł2009
 

oleje ten serwis kupię nowe mobo, mam nadzieje ze to mobo a nie procesor

anioł2009
komentarz
komentarz

Wypadałoby go sprawdzić najpierw zanim zainwestujesz. Mobo na pewno do serwisu, co do cpu...nie wiadomo.

adijedi
komentarz
komentarz (edytowane)

kup jakąś starą płytę główną za grosze i procek i poćwicz, włącz sobie tutorial ze składania kompa /nakłaeania pasty - będzie dobrze

Edytowane przez adijedi
Guandimus
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 nie znam nikogo z  lga1700, gdzie można sprawdzić sam procesor? W serwisie?

Edytowane przez Guandimus
anioł2009
komentarz
komentarz

@Guandimus  tak w serwisie bo bez części na podmiankę nic nie wskórasz... Zanies cpu i mobo do diagnozy - to zazwyczaj koszt 50zł. Powiedzą Ci czy cpu działa na ich płycie czy nie .

  • Dziękuję 1
Guandimus
komentarz
komentarz

@anioł2009

 

ok, dzięki za poświęcony czas i pomoc zrobię tak jak mówisz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.