x-kom hosting

Nie regularne crashe i artefakty w prawie wszystkich grach

Nikokem
utworzono
utworzono

Niedawno kupiłem karte graficzną 3060ti używan (dokładnie to Gigabyte Geforce RTX 3060 ti gaming oc pro 8g) zrobiłem upgrade z mojej starej karty gtx1660s, moje pozostałe komponenty
procek ryzen 5 3600x, został złamany 1 pin ale mój znajomy go przymocował spowrotem to było przed wymianą karty i nie było żadnych błędów wtedy
płyta gigabyte ab350m ds3h v2 cf (robiłem już updrade biosa po zainstalowaniu nowej karty)
zasilacz jest 550W więc o 50 wat mniejszy od wymaganego do rtx 3060ti
ram  2x16

Grałem już w parenaście gier i prawie wszystkie wywala do pulpitu poza emulowaną zeldą, w dying light 2 gra crashuje po około 1/2 godzinach i pojawiają sie czarne artefakty od których trzeba sie odrócić by zniknęły i zielone kółka na ziemi, w hogwarts legacy sie tylko raz pojawił ogromny rózowy kwadrat i crashowało co 1 godzine, the last of us part 1 żadnych artefaktów tylko crashe nieregularne (mogłem grać 3 godziny bez crasha a czasem po 30 minutach) i w cyberpunku tak samo jak w the last of us wywala nieregularnie i raz miałem artefakt jak w dying light 2

oprócz grania to raz mi sie komputer zaciął i musiałem robić restart i aplikacje jak netflix i prime video pojawiają się takie flickery
zmieniłem windowsa z 11 na 10, usunęłem sterowniki z DDU i zainstalowałem jakieś starsze i później znowu najnowsze, i biosa zrobiłem upgrade do najnowszego i później zmieniłem spowrotem do jakiegoś z 2022 i nic nie poskutkowało

leelareso
komentarz
komentarz
5 godzin temu, Nikokem napisał:

zasilacz jest 550W więc o 50 wat mniejszy od wymaganego do rtx 3060ti

Jaki to zasilacz bo to jest najważniejsze. Odpal test vram w programie occt na 10 minut i powiedz ile ich wywaliło.

Nikokem
komentarz
komentarz (edytowane)

zasilacz to SilentiumPC Elementum E2 550W 80 Plus EU (SPC252), artefakty nie występują na pulpicie tylko w grach ale narazie włączyłem ten test i mam już 5minut i nic sie nie dzieje poczekam jeszcze 5 min i jak jakieś logi sie pojawią to je pobiore

 

edytuje bo sie skonczyło i pokazało no errors

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.