x-kom hosting

Wymiana katy graficznej, na co wymienić ?

podly96
utworzono
utworzono

Witam. myślę nad wymianą karty graficznej w moim komputerze, tak abym miał na kolejne kilka lat spokój co mogli byście ciekawego polecić, komputer przeznaczony w szczególności do grania. 

Z góry dziękuję pozdrawiam 

 

 

Specyfikacja komputera:

CPU : AMD Ryzen 7 5700X

Mobo: MSI B450 GAMING PLUS MAX

GPU: Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC 8GB GDDR6

RAM: Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix Sport LT gray

PSU: Seasonic G12 GC-650

Case: SilentiumPC signum SG1 TG

SSD: Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000

SSD2 :Crucial MX500

Cooler: SilentiumPC Fera 3 120mm

 

adijedi
komentarz
komentarz

:hello: 

  • jaki masz budżet
  • jakim monitorem dysponujesz
podly96
komentarz
komentarz

Posiadam dwa monitory 

Monitor AOC C32G2ZE/BK oraz jako dodatkowy na jakiś film podczas grania iiyama G-Master G2730HSU

budżet jaki posiadam 2-3.5 tyś zł  może do 4 tyś uda się coś dorzucić.

 

 

podly96
komentarz
komentarz

Jak wasze odczucia iść w RTX 4070TI super czy lepiej atakować 7900xt albo xtx ??? 

U mnie 4070 ti super już jest dostępne cena wacha się od 900 euro do 1000 euro.

 

Myślałem nad PowerColor HELLHOUND AMD Radeon RX 7900 XTX 24GB, zmieści mi się akurat do środka tylko niby rekomendowany zasilacz to 800w 

Jak wasze opinie ?

Mogeto
komentarz
komentarz

650W pod 7900XTX trochę mało, rozsądniej byłoby ograniczyć się do 7900XT.

7900XT możesz podłączyć normalnie bez żadnych przejściówek, natomiast przy 4070Ti Super będziesz musiał zastosować przejściówkę. Przejściówki nie są zalecane jeśli nie ma takiej konieczności.   

 

podly96
komentarz
komentarz

Witam zakupiłem 7900XT niestety trafił mi się egzemplarz z piszczącymi cewkami. Czy undervolting może coś zdziałać ? Jeśli tak to jak się najlepiej za to zabrać, zmniejszać częstotliwość i napięcie czy samo napięcie ?

Jak przeglądałem forum to raczej na gwarancję tego mi nie wezmą, chociaż ostatecznie można spróbować. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.