x-kom hosting

Wypchnięty kondensator przy sekcji zasilania

vxms
utworzono
utworzono (edytowane)

Posiadam płytę ASRock N68C-S UCC. Komputer nie był czyszczony od października tamtego roku, dzisiejszej nocy przyszło mi przenieść podzespoły do nowej i bardziej "wietrznej" obudowy, zamiana chłodzenia na procesorze i wymiana pamięci ram.
Oglądałem sobie z ciekawości kilka filmów o kondensatorach i bum..akurat okazało się że moim dwóm kolegom zachciało się przybrać na wadze. Widziałem mnóstwo i masę tematów na innych forach na temat spuchniętych kondensatorów, mimo że mi już na tej płycie nie zależy i niedługo przenoszę się pod AM5 chciałbym tylko wiedzieć ile taki napuchnięty kondensator jeszcze wytrzyma? Jak długo mogę uruchamiać i pracować na komputerze, czy po prostu w coś zagrać póki nie pęknie i nie wyleje się z niego elektrolit? To pytanie które męczy mnie od samej nocy, nie ma sensu już na tak starym sprzęcie wymieniać kondensatorów i szukać ich po sklepach albo znowu bawić się w szukanie odpowiednich pod płytę. Chciałbym już powoli kończyć żywot tego komputera, jeżeli już kondensator ma się wylać to niech tak się stanie, tylko czy to może się stać podczas uruchamiania/zamykania systemu? czy podczas pracy? czy nawet podczas snu kiedy komputer jest wyłączony ale jest obieg prądu? I jeżeli jest w stadium wybrzuszenia, robi się taki jakby stożek a na jednym z nich widać już delikatną rysę jakby chciał pęknąć, to czy jest odpowiedź jakaś konkretna bądź mniej więcej - ile w takim stanie jest on jeszcze wytrzymać?

Dodaję załącznik ze zdjęciem płyty z dwoma ''grubaskami''.
 

IMG_20240120_134347.jpg


Zapytałem również znajomego znajomego który też się bawi w elektronikę i informatykę, według jego opinii te kondensatory już nie działają i mogę je po prostu wyciągnąć ruchami przód-tył bądź na boki w zależności jak są ustawione nóżki, wszystko będzie działać tylko gorzej - a jest to sposób na uniknięcie wycieku elektrolitu z kondensatora. Chciałbym też wiedzieć czy to ma sens czy jednak to bajka z Looney Tunes, niestety nie jestem w temacie i też chciałbym wiedzieć na czym stoję

Edytowane przez vxms

leelareso
komentarz
komentarz

Nikt tego nie wie. Może jutro, może za godzinę może przy odpaleniu pierwszej lepszej gry.

anioł2009
komentarz
komentarz
3 godziny temu, vxms napisał:

według jego opinii te kondensatory już nie działają i mogę je po prostu wyciągnąć ruchami przód-tył bądź na boki w zależności jak są ustawione nóżki

:E :E :E    Czyli jak przerwiesz przepływ na ścieżce po wyrwaniu kondziocha z nóżkami to komp będzie działał  ???  A to ci nowina :E

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.