x-kom hosting

Dysk nie działa po usunięciu $AV_AWS

Szyszqu
utworzono
utworzono

Siema,
Stwierdziłem, że przeczyszczę dysk, którego początkowo używałem na Windowsie (nie jest to dysk systemowy). Stwierdziłem, że pousuwam z niego kilka niepotrzebnych folderów, więc włączyłem Linuxa bo z Windowsa już od dawna nie korzystam i go oczyściłem. Przy usuwaniu zauważyłem 2 rzucające się w oko pliki nazwane 'avast! sandbox' i '$AV_AWS'. Usunąłem je, a gdy włączyłem ponownie komputer dysk przestał działać i na Windowsie i na Linuxie. Dysk miał 4TB i system NTFS, miał bardzo ważne pliki, których nie mogę utracić. Próbowałem już: na windowsie chkdsk, na Linuxie fsck i ntfsfix. W Linuxie po zamontowaniu dysk pokazuje "0 elementów" ale pokazuje ilość dostępnych danych sugerującą, że poprzednie pliki nie zostały usunięte. Bardzo proszę o pomoc

Anawa
komentarz
komentarz

Skąd pewność, że to przez usunięcie tych 2 plików, a nie czegoś innego? Bo piszesz, że usuwałeś kilka niepotrzebnych folderów.

Szyszqu
komentarz
komentarz

No nie jestem do końca pewny czy to dlatego, ale nie widzę żadnej innej możliwości. Wątpię, że dysk nawalił z innego powodu. DMDE pokazuje dane na dysku, ale gdy próbuję na nim zrobić ls to dostaje input/output error. Jest to dysk HDD ale wątpię, że akurat w takim momencie się wywalił

Slawek79
komentarz
komentarz

Nie podajesz producenta i modelu dysku. Jeśli to dysk SMR, to TRIM już mógł pozamiatać. Rozwiązaniem może być kopia psektorowa na odpowiedni nośnik i dopiero próby odzysku z kopii. Pokaż okno Partycje DMDE. Jeśli odzyk pod Win, wyłącz TRIM gdy dysk SMR.
w polu wyszukiwania wpisujemy 
cmd.exe        . prawy myszy - Uruchom jako admin
Wpisujemy
 fsutil behavior query disabledeletenotify
0 – włączona funkcja TRIM,
1 – wyłączona.
gdy wartość 0 wpisać:
 fsutil behavior set disabledeletenotify 1

Szyszqu
komentarz
komentarz

Zrobiłem kopię najważniejszych plików, TRIM wyłączony.

Producent WDC, model WD40PURX-64GVNY0. Nie mam jak zrobić pełnej kopii bo nie mam tyle miejsca. Zależy mi na naprawie dysku bo takie dyski nie są tanie, a wydaje mi się, że to błąd systemu plików a nie błąd fizyczny.

Slawek79
komentarz
komentarz

Na czym polega problem? Odzyskałś dane i dysku nie można sformatować?
Diagnostyka
Victoria for Windows 5.37
https://www.majorgeeks.com/files/details/victoria_for_windows.html
nie wymaga instalacji pokaż SMART i wynik Test&Repair

Szyszqu
komentarz
komentarz

Nie chcę formatować dysku. Jak już wspomniałem nie odzyskałem wszystkich danych, tylko te najważniejsze, co nie oznacza, że resztę danych chcę stracić. Pomyślałem, że może to być drobny błąd, który da się szybko naprawić dlatego poprosiłem o pomoc

Slawek79
komentarz
komentarz

Po ilości danych jakie udostępniłeś (DMDE, Victoria) sądzę iż pomoc możesz uzyskać jedynie u wrózek. Ale tanio nie będzie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.