x-kom hosting

Problem z nowym PC po jakimś czasie

maszol19
utworzono
utworzono

Dzień dobry,

Mam pytanie odnośnie nowego PC. Złożyłem go jakieś dwa miesiące temu. Bez zbędnego opisu samego PC, bo sam sprzęt mocny i bez problemu można grać na ultra w różne, najnowsze gry, ale do sedna. 

Od kilku dni, gdy włączam, assasyna vlahalle czy też hoghwart legacy, po jakimś czas gra się crashuje. Ale crash, to chyba za duże słowo, bo komunikatu nie ma żadnego. Ot gra się zamyka i jesteśmy na pulpicie, czyli to już jest pewien trop.  Jeszcze kilka dni temu było okey, na początku PC też się zdarzało, ale nie az tak nagminnie. 

Podejrzewam, że po złożeniu PC trzeba jeszcze konkretnie posiedzieć nad różnymi opcjami. Zaznaczę, że dzieje się to tylko przy grach i gdy komputer zaczyna szybciej pracować, wlaśnie to sie dzieje. 

Moje pytanie brzmi zatem, są może programy, które wykażą mi, gdzie leży problem? Podejrzewam, że jeszcze nie wszystko ustawiłem i gdy PC osiagnie pewne temperaturę, to wyłącza grę. Dla przykładu podaję oczywiście, bo to tylko przypuszczenie. Zastanawiam się własnie, jak mogę sprawdzić, lub czym, gdzie lezy problem. Kto wie, czy ustawiłem wszystko np. w GPU Tweak III, zapewne są jakieś standardowe limity, po których przekroczeniu PC sie wyłacza. 

Ale wracając, akurat w tym temacie nie znam się az tak i bardziej ciekawi mnie, czy jest narzędzie, które pomoże mi w namierzeniu problemu. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam. 

leelareso
komentarz
komentarz
2 godziny temu, maszol19 napisał:

Podejrzewam, że po złożeniu PC trzeba jeszcze konkretnie posiedzieć nad różnymi opcjami. Zaznaczę, że dzieje się to tylko przy grach i gdy komputer zaczyna szybciej pracować, wlaśnie to sie dzieje. 

Poza zainstalowaniem sterowników jak i  ustawieniem trybu xmp w biosie nic nie trzeba ruszać. Przywróć wszystkie domyślne ustawienia i nie używaj takich śmiesznych programów.

Podaj też specyfikację sprzętu wraz z zasilaczem (marka i moc)

maszol19
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso siema, specyfikacja 

be quiet Pure Loop 2 FX 360 AR

be quiet Dark Power 13 1000W 8

Samsung 990 Pro 1TB M.2 2280 P

Intel Core i7-12700K 3.60GHz (

Asus ROG Strix Z690-F Gaming W

Asus GeForce RTX 4070Ti TUF Ga

Corsair Dominator Platinum RGB

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.