x-kom hosting

Potrzebuję procesora kompatybilnego z płytą od Lenovo a51 thinkcenter wiecej info poniżej

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mogeto ,
Nieznamsięnatechnologii
utworzono
utworzono

Socket LGA 755

Chipset Intel 915g

Jak coś piszcie

Mogeto
komentarz
komentarz

Chcesz ulepszyć/wymienić procesor w swoim komputerze? Czy masz po prostu wolną płytę główną i szukasz do niej procesora?

Nieznamsięnatechnologii
komentarz
komentarz

Pomagam kumplu w upgrejdzie kompa na początku miał problem bo wymienił procesor z fabrycznego na własnym ale nie odpalał okazało i zapytał się na Facebooku to go zapytałem o kompomenty i okazało się  że procesor nie miał zintegrowaneg e układ graficzny i powiedziałem mu że mam pomysł jak to rozwiązać powiedział że priv no to napisałem do niego i zapytał się jak mogę rozwiązać problem powiedziała że możemy wsadzić kartę graficzną ale jak wysłał zdjęcie komputera to uznałem że nie ma miejsca i lepiej będzie kupić procesor zintegrowanym układem graficznym ale mam problemy ze znalezieniem kompatybilnym bo nie ma praktycznie informacji o tej płycie głównej która jest w tym kompie

Mogeto
komentarz
komentarz

Żaden procesor na gniazdo LGA775 nie posiada zintegrowanego układu graficznego. W tych czasach zintegrowany układ graficzny był montowany w płytach głównych. Jeśli płyta główna takowego nie posiada, to obraz można uzyskać jedynie przez dedykowaną kartę graficzną wkładaną do slotu PCI-E lub AGP.

 

Jeśli kumpel chce ulepszyć komputer, radzę odpuścić płytę LGA775 i zostawić ją w spokoju, bo to już antyk do muzeum. Lepiej złożyć coś nowszego. Procesory z LGA775 już ledwo dają radę w przeglądarce internetowej.

Nieznamsięnatechnologii
komentarz
komentarz

@Mogeto  powiem tak on chce to TYLKO do przeglądarki a na Linux lub Ubuntu jeszcze pociągnie bo ogółem oryginalnie była integra w oryginalnym procku ale on chce żeby przeglądarka działała ram już znalazłem :/ więc nwm jak miał integre w procku na LGA 775 

Mogeto
komentarz
komentarz

Nie posiadał integry w procku, bo na LGA775 nie istnieje procesor który ma w sobie integrę.

Być może ma integrę w płycie głównej. A to, że po zmianie procesora komputer nie działa - może wynikać z tego, że płyta główna ma wgrany za stary bios lub chipset jest niekompatybilny z procesorem. Nie każdy procesor z LGA775 działa z każdą płytą główną LGA775.

Na razie brak konkretów, bo nie znamy modelu płyty głównej, modelu starego procesora i modelu nowego procesora.

Nieznamsięnatechnologii
komentarz
komentarz

@Mogeto moge podać 

Płyta główna FRU PN  41T1121

procesor Intel Q8300

Ram 2 x 2 gb ddr2 800 mhz (mam ogarniery nowy

 

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Q8300 to jest pierwotny procesor czy ten po wymianie?

Nieznamsięnatechnologii
komentarz
komentarz

@Mogeto Po wymianie sorry oryginalny to cleron 331

  • Rekomendowana odpowiedź
Mogeto
komentarz
komentarz

Celeron D 331 nie posiada integry, Q8300 również jej nie posiada.

Celeron D 331 należy do rodziny Prescott, a Q8300 do rodziny Yorkfield, więc płyta główna może nie rozpoznawać Q8300.

Według specyfikacji - chipset 915G nie wspiera ani Core2Duo, ani Core2Quad. Najlepsze co możesz tutaj dać, to Pentium 4 HT czyli np Pentium 4 620, 630, lub 660 czy 672.

Taką wymianę można potraktować jedynie w formie zabawy, bo dużych przyrostów nie odnotujesz. Pentiumy 4 to już totalne retro.

Nieznamsięnatechnologii
komentarz
komentarz

@Mogeto @Mogeto @Mogeto Dam mu znać dzięki Wielkie dostaniesz najlepszą odpowiedź  aha ciekawe bo kolega odpalił kompa z tym Q8300 i mówił że wiatraki strasznie hałasują xD te Pentium to mają integre? 

Mogeto
komentarz
komentarz

Znaczy, włączyć komputer sobie mógł, ale obrazu nie uzyskał.

Nie, Pentiumy 4 nie posiadają integry.

Nieznamsięnatechnologii
komentarz
komentarz

@Mogeto Aha a masz pomysł na jakąś grafikę?

pio075
komentarz
komentarz

@Nieznamsięnatechnologii Nie żebym jakoś mocno odwodził cię od tego szalonego pomysłu ale to bez sensu :D

Siedzi to wszystko w obudowie SFF zapewne wiec cokolwiek tam włożysz musi być niskoprofilowe, wydajność całości nadal będzie żadna i sprawdzi się co najwyżej do przeglądania internetu (a i to niekoniecznie bo przeładowana strona go wykończy). 

 

Zamiast wkładać jakiekolwiek pieniądze w tego antyka lepiej zrobisz szukając czegoś bardziej współczesnego - a jeśli ma to być typowo pod internet to poleasingowy laptop w budżecie typu 500 zł będzie rakietą w porównaniu do tej jednostki którą próbujecie usprawnić ;)

 

  • Haha 1
  • Dobra wypowiedź 1
Nieznamsięnatechnologii
komentarz
komentarz

@pio075 for fun i nostalgii 

  • Dobra wypowiedź 1
pio075
komentarz
komentarz

@Nieznamsięnatechnologii No to 4fun to może sobie hulać na tym Pentiumie ze zintegrowaną grafiką - będzie nostalgia PC.

 

Ale wkładanie w to jakichkolwiek złotówek mija się z celem.

Raz, że to okrojone przez to, że mobo jest OEM i nie wspiera praktycznie nic ponad to co IBM/Lenovo dawał w tamtych konfiguracjach, dwa obudowa mocno ogranicza możliwości jakiejkolwiek rozbudowy.

  • 3 tygodnie później...
novi61
komentarz
komentarz

Oddam za darmo T61, mam kilka.

Kiedyś lubowałem się w podstawce LGA775 - mam kilka desktopów i kilka T-padów i inne

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.