x-kom hosting

[8000]Laptop do gier na lata. Proszę o pomoc w wyborze

YetiQuattro
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć wszystkim czytającym ten temat :hello:
Szukam laptopa jak w temacie. Zastanawiam się nad wyborem procesora, bo grafikę na pewno chciałbym 4060 lub 4070, 80tka w tym budżecie raczej nieosiągalna. Czy i9 13900hx lub r9 7940hs do gier to były dobry wybór czy jednak przerost formy nad treścią? (mam dziwnie zakodowane przeświadczenie, że AMD jest lepszym wyborem do gier) Może coś z rodziny i7 lub r7. Warto teraz kłaść kasę na sprzęt czy może lepiej poczekać te kilka miesięcy aż pojawią się nowe zapowiadane na CES 2024 modele? Niech ktoś mądrzejszy się wypowie ;) Szukam, czytam już od dobrych dwóch tygodni, dostępnych opcji jest zbyt dużo a wiedzy zbyt mało. Wszelkie podpowiedzi i próby wyprowadzenia mnie z błędu mile widziane, za które również z góry serdecznie dziękuję :)

"Godna" matryca jak najbardziej must have,
Mile widziana przekątna ekranu większa od 15,6"
Rozdzielczość FHD w górę. np. 2560 x 1600px i 16:10
RAM minimum 16GB DDR5, wiadomo - 32 byłoby w punkt.
SSD minimum te 512GB - można w przyszłości rozszerzyć 
Fajne porty, WiFi6, BT 5.0+ to w tych pieniądzach myślę, że standard.
Najlepiej bez systemu, wiadomo, trochę taniej wyjdzie.
I teraz chyba najważniejsze - chłodzenie. Nie chciałbym jak okazjonalnie wezmę go na kolana poczuć "kurczaka" (dlatego moje wątpliwości co do i9 13900hx)

Troszkę się rozpisałem, ale chciałbym najbardziej przybliżyć czego oczekuję od laptopa (a może właśnie za dużo?)
Moje typy: (zależy mi na sklepie ME, mogę skorzystać ze zniżki pracowniczej)
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-acer-predator-helios-neo-phn16-71-16-ips-165hz-i9-13900hx-16gb-ram-1tb-ssd-geforce-rtx4070-windows-11-home

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-acer-an16-41-r9-7940hs-32gb-1ts-rtx4060-16-60-w11?utm_medium=linktxt&utm_campaign=01.2024&utm_source=fCAdkEcDcq&utm_content=3199757

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-acer-an16-41-r7-7840hs-32gb-1ts-rtx4060-16-60-dos?utm_medium=linktxt&utm_campaign=01.2024&utm_source=fCAdkEcDcq&utm_content=3199757

Wiem, wszystko Acery... Pomożecie? :help:

Edytowane przez YetiQuattro

leelareso
komentarz
komentarz

Laptop i gry nie idą w parze ;d Paczacząc na $/FPS

YetiQuattro
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 No tak, może i źle się wyraziłem z tym laptopem "na lata". Podpowiedzcie czy jest sens brać i9 13900hx? Czy lepiej brać np. r7 7840hs? Te i9 nie będą się za mocno grzały w laptopie? Ogólnie jak to wygląda Intel vs AMD. Podpowiedzcie w którą stronę pójść, nie chciałbym mieć wiecznie 95*C na procku a 45 na kolach... 

@leelareso Oczywiście, mantra słyszana od lat. Często jestem na wyjeździe i potrzebuję mobilnej opcji.

Edytowane przez YetiQuattro
Anawa
komentarz
komentarz

Z tych podanych propozycji (a właściwej z całej oferty ME) wybrałbym Acer Predator Helios z uwagi na najmocniejsze podzespoły i matrycę 16" (matryca z pokryciem barw 100% sRGB).

 

Co do trzymania laptopa na kolanach to lepiej tego unikać ;)

adijedi
komentarz
YetiQuattro
komentarz
komentarz (edytowane)

@Anawa Zamówiłem na testy tego Heliosa z linku, który podałęm. W ciągu 14 dni myślę, że podejmę decyzję. Cena 7700 po rabacie pracowniczym da 7000, myślę, że w tych pieniądzach nic lepszego nie znajdę.

@adijedi Swoją przygodę z handheldami skończyłem na Game Boy Advance SP, choć miło wspominam, jednak gra na małym ekranie już mi nie odpowiada.
Zwykłego lapka z "dobrą" baterią mam, HP Envy 13" x360 z R7 4700U, więc nie potrzebuję.

Wciąż czekam aż ktoś wyjaśni mi przytłaczającą ilość laptopów polecanych na Intelu. Czyżby AMD oprócz dobrej pracy na baterii nie oferowało nic więcej? 

Edytowane przez YetiQuattro
anioł2009
komentarz
komentarz
39 minut temu, YetiQuattro napisał:

mi przytłaczającą ilość laptopów polecanych na Intelu.

Bo prawda jest taka że w grach nadal lepiej wypadają w laptopach niż w przypadku intel vs amd na stacjonarkach.

7000 za acera z 4070 ?  No jeszcze ujdzie ale temperatury będą wyyyysokie :E 

 

 

YetiQuattro
komentarz
komentarz

@anioł2009

28 minut temu, anioł2009 napisał:

temperatury będą wyyyysokie :E 

Też się tego obawiam, ale potestuję i zobaczę. Dam znać jak duży piekarnik

anioł2009
komentarz
komentarz

@YetiQuattro Nadal acer robi łączony heatsink miedzy cpu a gpu. Przy tym procesorze bedzie 98 stopni w grach albo wrzucony duży limit albo TVB  przy 70 stopniach. Potwierdzają to poniekąd testy w cinebench które pokazują że starszy 12700h przebija wydajnością ten 13900hx

Screenshot_1.png.6eb0600cb9e93d3ccf712d1bfe494a07.png

 

Daj znać po testach jak Twój egzemplarz się sprawuje :) 

 

 

Prosaid
komentarz
komentarz

Z tych modeli które podałeś to wybrałbym opcje numer jeden Predatora z RTX4070.

 

Alternatywnie ASUS TUF Gaming A15 R9-7940HS/16GB/512 RTX4070 144Hz 6899 zł|
Całkiem dobrze wyceniony za taką konfigurację i wyposażenie.

 

 

Unimil90
komentarz
komentarz (edytowane)

.

Edytowane przez Unimil90
moja niewiedza
Krisgard
komentarz
komentarz

Problem jest taki, że jak dla mnie na lata to się żaden na chwile obecną nie nadaje. Laptop za tyle pieniędzy, a dali mobilnemu 4070 8 gb pamięci vram... 

adijedi
komentarz
komentarz (edytowane)

to przy 8 się grzeje a co mówić przy 2x szybszej pamięci vram

Edytowane przez adijedi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.