x-kom hosting

niskie fps w grach

hiimdahlia
utworzono
utworzono (edytowane)
Siema od dłuższego czasu mam problem z spadkami fps w grach.
Kiedyś w lolu na tym samym pc fps dochodziły nawet do 500 gdzie teraz przy zablokowanych na 144 mam duże spadki im dłużej gra trwa tym jest gorzej przy 25/30 min gry jest ok 100 i mocno skacze.
Format robiony był ok. miesiąc temu od tego czasu zainstalowane są 2 gry i kilka aplikacji czyli syfu na nim nie ma myślałem że format rozwiąże problem ale nie.
Temperatury takie jak na zdj ss zrobione po 15 min w programach obciążających tj OCCT i furmark
Często zauważam duże zużycie procesora w lolu jest to ok 60-70 procent a czasami nawet 100
dodam jeszcze że niezależnie od ustawionej grafiki w grze fps są podobne
Jest w stanie ktoś pomóc?

xd111.jpg

xd.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

jaki zasilacz ( marka i moc). Możesz wrzucić screena z cristal disc info.

hiimdahlia
komentarz
komentarz

@leelareso Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 V2 550Wimage.png.71299a2c00e904020aa832f843a9555a.png

leelareso
komentarz
komentarz

w occt testowałeś też ram, gpu, vram? Pokaż tesz resztę dysków.

hiimdahlia
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelaresoNa tym 1 co już wysłałem jest system mam go ok miesiąc. na tym tescie occt było ustawione vram i  ram na 80%image.png.8dd0dab803abc24d96a266be50816e92.pngimage.png.e71ac8f3067f2ee5edcb11fa7cc04ac8.png

leelareso
komentarz
komentarz

gier oczywiście na hdd nie masz? Masz na podmiankę zasilacz lub pożyczyć od kogoś?

hiimdahlia
komentarz
komentarz

@leelareso liga na ssd jest na tym co system możliwe że bym miał na podmiane zasilacz ale na pewno gorszy

leelareso
komentarz
komentarz

Jakie to zasilacz?

hiimdahlia
komentarz
komentarz

nie wiem nawet z 10 lat ma 

leelareso
komentarz
komentarz

to lepiej nie ;d

hiimdahlia
komentarz
komentarz

myślisz że to może być wina zasilacza?

 

wydaje mi się że problem jest odkąd kupiłem nowy monitor

leelareso
komentarz
komentarz

jak nie kupiłeś monitora z większą rozdziałką to niby w jaki sposób by on wpływał na FPS? Bardziej mnie ciekawi z jakim cudem niby 100% zużycia cpu masz w lolu

hiimdahlia
komentarz
komentarz

Nie wiem nie znam sie xD rozdzieczosc ta sama jedynie hz wyższe czy to ma wpływ na wydajność to już nie mam pojęcia ja nawet jak mam samego clienta lola odpalonego + jakis yt na operze to już jest 60% zużycia generalnie to zużycie strasznie skacze chwile jest normalnie zaraz na jakies 20 sekund jest wysoko

Przed formatem jeszcze po zmianie monitora przy grze overwatch po ok.10 min gry mi pc sie zawieszał i musiałem go na nowo odpalac wtedy winą były temperatury na 90% od czasu formatu nie pobieram już bardziej wymagających gier bo i tak mi nie będą działać choć kiedyś normalnie śmigały

leelareso
komentarz
komentarz
12 godzin temu, hiimdahlia napisał:

na tym tescie occt było ustawione vram i  ram na 80%

tylko te testy to się robi osobno. Nie wiem, poza wysokimi temperaturami na gpu to tutaj nic nie widzę, może przydałaby się jej zmiana pasty.

hiimdahlia
komentarz
komentarz

Jedyne co mi pozostało to wymienić paste jak to nie pomoże to pc do wyjebania xD 

leelareso
komentarz
komentarz

Jak masz możliwość pożyczenia zasilacza to jeszcze to bym spróbował.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.