x-kom hosting

Nowa karta graficzna - czarny obraz/wiesza się

ajorman
utworzono
utworzono

Witam.

Zamówiłem ostatnio nowy komputer. Problem polega na tym że, komputer po odpaleniu albo nie pokazuje wcale obrazu, albo pochodzi kilka/kilkanaście minut i obraz robi się czarny, zacina się i pomaga tylko reset komp, co nie zawsze pomoże, gdyż po resecie często dalej jest czarny ekran. Najczęściej obraz gaśnie gdy chcę odpalić grę, lub jakkolwiek obciążyć grafikę.

Próbowałem odpalić komputer na 1 ramie i dalej robiło to samo, zamieniałem itd... Komputer odpala bez problemu na zintegrowanej karcie graficznej i działa bez żadnych zwiech.

Ze starego komputera postanowiłem wyciągnąć starego gtxa 1060 6gb i włożyć do nowej maszyny i problemu również nie ma. Obraz jest, w occt nic nie wyrzuca, wszystko śmiga.

Teraz moje pytanie jest takie, czy to na 100% karta graficzna ? Może to być zasilacz ? Jako że nowa karta pobiera około 300W a stara tylko 100-120W, czy to napewno zepsuta karta graficzna ?

Moja specyfikacja :

 

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Karta graficzna zapewne niestety podłączona przez przejściówkę?

Ryzenek
komentarz
komentarz

Składałeś czy cały gotowy zestaw kupiłeś?

(Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G przy użyciu Tapatalka)

ajorman
komentarz
komentarz

Karta podpieta 2x 8 pin do przejsciowki do karty.
Kompa mi x-kom składał, ja tylko części dobierałem.
Mam możliwość całego kompa oddać, ale nie chce mi się bawić w kuriera żeby to odesłać i czekac nie wiadomo ile.
Wolę samemu znaleźć część i oddać na zwrot. Kartę już zgłosiłem i wezmę wersję SUPER. Gorzej tylko jak to nie będzie karta a zasilacz.
Narazie na gtx 1060 pograłem i wszystko śmiga już kilka godzin bez problemu
 

Ryzenek
komentarz
komentarz

Wnioskując czyli grafa do wymiany

(Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G przy użyciu Tapatalka)

Mogeto
komentarz
komentarz

Objawy nie wskazują jednoznacznie na winę karty. Właśnie może chodzić o to, że podłączasz kartę przez przejściówkę.

Możesz sobie wymienić 4070Ti na 4070Super, to wydajnościowo bardzo bliskie karty.

Tutaj masz Inno3D 4070Super ze złączem 2x8pin, czyli nie musisz podłączać przez przejściówkę

https://www.x-kom.pl/p/1210199-karta-graficzna-nvidia-inno3d-geforce-rtx-4070-super-twin-x2-12gb-gddr6x.html

W opisie jest podane, że złącze to 2x8pin, ale zapytaj i upewnij się, czy w rzeczywistości faktycznie tak jest. To jest świeża karta i jeszcze nie mam informacji czy złącze to 1x16 czy 2x8.

ajorman
komentarz
komentarz

Myslisz ze z innymi kartami tez tak moze byc na przejsciowce ? Raczej chciałem 4070ti super.

Darkoss93
komentarz
komentarz

Do Ti i Super widze to nowe złacze 12vhpwr

Ryzenek
komentarz
komentarz

Mam 4070 złącze ma z przejściówką z 2x8 do gniazda 12vhpwr

(Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G przy użyciu Tapatalka)



ajorman
komentarz
komentarz

no ja celuje w 4070ti super albo nawet 4080, myslicie ze 4080 pojdzie na tych zasilaczu ?

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Nie masz pewności, że obecny 4070Ti jest felerny. Być może problem powoduje sposób w jaki go podłączasz (przez przejściówkę). Wybierając karty typu 4070Ti Super czy 4080 zataczasz koło, bo znów będziesz musiał podłączyć przez przejściówkę.

ajorman
komentarz
komentarz

To żadna karta nie będzie działać ? Ludzie jakoś z nich korzystają i im działają :) Ewentualnie można kupić taką przejściówkę drugą, żeby sprawdzić czy coś to da ?

rafalluz
komentarz
komentarz

Działać, działa. Pytanie jak długo.

ajorman
komentarz
komentarz

Widzialem wczoraj w necie kable pod te nowe karty w "calosci" bez przejsciowek. Moze to bedzie dobre rozwiazanie ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.