x-kom hosting

Problem z zużyciem karty graficznej

Mikooo
utworzono
utworzono

Witam. ostatnio pojawił mi sie problem w ktorym gdy odpalam jakąkolwiek gre moj procesor graficzny ma 100% zużycia oraz mam strasznie malo fps w grach. Gdy wylaczam gre wszystko wraca do normy i zurzycie wynosi cos okolo 15 30%, Sterowniki probowałem aktualizować, nie pomoglo to w zadnym stopniu. Może ma ktos pojęcie co moge z tym zrobic?

 

Mikooo
komentarz
komentarz

dodam również ze posiadam karte od geforce gtx 1650

Mogeto
komentarz
komentarz

Po to jest moc obliczeniowa żeby z niej korzystać, więc to normalne, że wymagające gry obciążają układ graficzny w 100%. Tak ma być.

Jeśli chodzi o możliwości GTX1650 - jest to grafika z niskiej półki. W najbardziej wymagających tytułach ta karta może mieć problemy by dobić 30 klatek przy rozdzielczości 1080p, także trzeba mocno ciąć detale aby zachować akceptowalną płynność. Wszystko kwestia tego jakie masz oczekiwania i wymagania. Jeśli spore, to GTX1650 nie jest kartą na Twoje potrzeby.

Mikooo
komentarz
komentarz

Bardziej chodzi mi o to ze gry ktore miałem wczesniej i ktore chodzily mi płynnie teraz dosłownie klatkują, widać gołym okiem ze coś jest nie tak.

Sławomir
komentarz
komentarz

Coś było zmienia w komputerze, kable były przepinane?

podaj całą specyfikacje komputera, i system jaki jest zainstalowany.

Mogeto
komentarz
komentarz

Może jakiś wirus siedzi w tle. Zrób skan RogueKillerem. Szczegóły w tym temacie:

https://www.forumpc.pl/topic/527093-potencjalne-zawirusowanie-drukarką-do-krypto/#comment-3130067

Później pasowałoby sprawdzić jakie temperatury osiąga procesor oraz karta graficzna. Nie zaszkodzi sprawdzić kondycję dysku twardego za pomocą CrystalDiskInfo.

Podaj model zasilacza, bo istotne czy podaje stabilne napięcia.

Mikooo
komentarz
komentarz

@Sławomir Sytuacja wygląda tak, ze komputer wczesniej był na piracie win10, dziś moja siostra zabrała go do firmy i jacyś informatycy dali mi 10 pro z jakiegoś dysku i niewiem czy czegoś nie zrobili, a specyfikajca kompa to dokladniej jakie podzespoły mam podać?

  • Haha 1
Sławomir
komentarz
komentarz
7 minut temu, Mikooo napisał:

specyfikajca kompa to dokladniej jakie podzespoły mam podać

no wszystkie.

procesor,

płyta gówna,

pamięć ram {firma, ile kości, jaka prędkość, pojemność}

zasilacz, marka moc

 

sprawdź czy kabel obrazowy od monitora, jest podpięty do karty graficznej, czy płyty głównej..

 

Chyba że to jest laptop, bo tego też nie wiemy.

  • Dobra wypowiedź 1
Mikooo
komentarz
komentarz

@Mogeto Sprawdzałem, zadnego wirusa nic. Temperatura przy zuzyciu 15% ok. 31 stopni ale jak patrzyłem wczesniej podobna(mozliwe ze o 10 stopni wieksza) była przy zuzyciu 100% gdy gry mi lagowały. Co do kondycji dysku wysłałem zdjecie. Modelu zasilacza nie znam, czy da sie go sprawdzic z poziomu komputera czy musze rozbierac?image.png.b766dd06c12aa01a66ff45138a665054.png

Sławomir
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Mikooo napisał:

czy musze rozbierac

trzeba otworzyć obudowę, jeśli kable nie są pospinane w środku, to można odkręcić 4 śruby trzymające zasilacz i wyjąć go na tyle aby przeczytać co na nim jest napisane.

Mikooo
komentarz
komentarz

@Sławomir to już napewno nie dzisiaj, co do podzespołów;

Intel core i5- 11600K

Grafika- Nvidia geforce gtx 1650

Płyta głowna-Prime H510M-A

Pamiec ram wysyłam niżej

image.thumb.png.07d750f49aa87871ff179ded57261cc0.png

Zasilacz jak już pisałem nie dzisiaj,

Co do kabla; mam 2 monitory, Pierwszy (główny) jest podpięty do karty graficznej a drugi do płyty głownej.

Mogeto
komentarz
komentarz

Sprawdź na wolnym czasie model zasilacza.

Powinieneś mieć podpięte dwa monitory pod kartę graficzną. Nie pod płytę główną - to może powodować komplikacje, bo integra jest wtedy aktywna.

Odepnij drugi monitor i sprawdź jak wygląda wydajność w grach gdy masz podpięty tylko jeden monitor pod kartę graficzną.

  • Dobra wypowiedź 1
Mikooo
komentarz
komentarz

@Mogeto odpiałem, dalej podobna sytuacja zuzycie ok 90% ale skacze do 100 czesto, odpaliłem dla przykładu robloxa i jedna z niewymagających gier, takie efekty:image.thumb.png.be978c73897a4efff871dfe6eaa5dedd.png

tutaj kolejna gierka, lethal company (nic nie wymagajaca) wczesniej na spokojnie mialem po 200 fps teraz czuc 50 fps  a grafika tak wyglądaimage.thumb.png.8c26d4add5381ab58d8e37869e83c39e.png

Mogeto
komentarz
komentarz

I dobrze, że jest 90-100% użycia karty graficznej. Tak ma być, pisałem o tym wyżej.

Jak wygląda sytuacja z klatkami? Naprawiło się? Czy nadal jest problem? Wcześniej gdzie miałeś przykładowo 60 klatek, to teraz w tym samym miejscu masz 20-30? Na tym polega problem, czy o co chodzi?

Mikooo
komentarz
komentarz

dokładnie na tym polega problem.

Mogeto
komentarz
komentarz

Pierwsze co - powinieneś mieć postawiony system na czysto i legalnie aktywowany.  Historie typu "Mam Win10 Pro z jakiegoś tam dysku od informatyków" komplikują nam sprawę.

I to jest najważniejsze co powinieneś zrobić, by wykluczyć winę software'u.

 

Druga kwestia - temperatura podzespołów.  Nie znamy temperatur procesora. Pobierz program HWMonitor, odpal wymagającą grę na 20min zostaw program włączony w tle i odczytaj temperaturę karty graficznej oraz procesora przy pozycji MAX. Możesz wkleić tutaj zdjęcia.

Dysk twardy - miałabyć kondycja dysku z programu CrystalDiskInfo, a nie benchmark z CrystalDiskMark.

Do tego wszystkiego uzupełnij informacje o pełny model posiadanego zasilacza.

Mikooo
komentarz
komentarz

@Mogeto to napisze wszystko jutro, dzis juz nie bede wam glowy zawracał

dzieki za checi do pomocy

Nieznamsięnatechnologii
komentarz
komentarz

@Mikooo pełna specyfikacja? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.