x-kom hosting

Nie działające 4 pinowe męskie wtyki na płycie głównej i nie moge zainstalować windowsa

Miki231
utworzono
utworzono (edytowane)

2 dni temu kupiłem cały komputer (sam składałem wszystkie części) i wszystko było by dobrze gdyby nie to że żadne piny na płycie głównej chodzi mi tu np o sys_fan1 itd nie działają. Podpinam do nich wiatrak a on się nie kręci. Zorientowałem się też po tym że mam aio od be quiet i dostałem razem z nim hub do wiatraków i ledów i gdy podłączyłem pompę o aio do płyty głównej w biosie widziałem że procesor dochodzi do 100 stopni i wyłączałem komputer dopiero potem jak przepiąłem do huba to procesor chodził na normalnych temperaturach. Dodatkowo nie mam dostępu do regulacji obrotów wiatraków, w biosie w zakładce smart fan pokazuje przy każdym wiatraku fan N/A. Więc moim zdaniem coś jest nie tak z płytą główną bo resetowałem bios i dalej nic. A wiatraki z huba kręcą się tylko dlatego bo hub jest podpięty do sata i wiatraki nie są przez nic kontrolowane a mają dopływ prądu, więc kręcą się na maxa.

Po drugie chciałem zainstalować Windowsa z flash usb, ale bios nie chce zbootować windowsa z usb jak w boot menu wybieram usb z windowsem to pojawia się napis gigabyte i pojawia się zapętlony (w sensie że się na nowo włącza komputer i znowu musze klikać F12 lub DEL), nie wiem co o tym myśleć zastanawiałem się czy nie oddać do serwisu, ale jeszcze coś poszukam w necie. Mam jeszcze jedno do was pytanie czy przy pierwszym starcie kompa powinny kręcić się wiatraki od gpu bo tak jakby mam grafikę z procesora a kolega z którym składałem powiedział że potem przepne sobie DP do gpu, tylko jak sprawdzałem w biosie to nie wykrywa żadnego urządzenia na pcle x16. Nic jeszcze nie robiłem w kierunku naprawy tego więc możecie podsunąć mi jakieś bardzo oczywiste rozwiązanie wszystko może zadziałać.

Jeszcze takie jedno pytanie bo mam problem z aktualizacją biosu bo pokazuje mi po wybraniu pliku z pendrive z aktualną wersją biosu że ,,Bios is protected by secure flash" i każe mi uruchomić ponowie bios i nic się dalej nie aktualizuje. wszystkie te sytuacje dzieją się w jednym komputerze (problem z wiatrakami, windowsem, gpu, biosem)

Tutaj zamieszczam podzespoły mojego komputera https://proline.pl/koszyk/b1fcffb3

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.

Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.