x-kom hosting

4000 zł do gier

tihomax4
utworzono
utworzono

https://proline.pl/koszyk/2547fd29

Zastanawia mnie czy chłodzenie na klipsy czy zatrzaski nie bedzie gorsze od tego przykręcanego fera 5.

I czy nie lepiej trochę większej obudowy jakby się w przyszłości jakaś dłuższa karta trafiła.

 

I najważniejsza sprawa złożenie będę brał, ale po ostatnim problemie z tego tematu 

czy ktoś się orientuje czy mogli by to sprawdzić czy tam nie występuję ten problem, nie chce dopłacać do instalacji windows bo to od zawsze robie samemu a budżet i tak przekroczony.

tihomax4
komentarz
komentarz

Ktoś doradzi?

tihomax4
komentarz
komentarz

ktokolwiek?

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Ehh przejrzyj forum dużo tematów jest w związku z zestawami albo w google  wklep zestawy komputerowe i możesz sobie podglądnąć np z takiego pure pc geekx czy techliptona.

patrz ile tematów w okolicy tego budżetu obraz.thumb.png.9daf333e89f3e3e4f2237585e88da24a.png

KillaHill
komentarz
komentarz
Dnia 16.01.2024 o 09:15, tihomax4 napisał:

czy ktoś się orientuje czy mogli by to sprawdzić czy tam nie występuję ten problem, nie chce dopłacać do instalacji windows bo to od zawsze robie samemu a budżet i tak przekroczony.

A jak wchodzisz do bios i masz czarny ekran - to sygnał na monitor jest czy gaśnie? 

 

Zestaw jest spoko. Jak chcesz możesz dopłacić do Fera 5, jak będziesz brał z montażem i przesyłką, to mocnowanie Fery jednak pewniejsze na drogą. 

  • Dziękuję 1
tihomax4
komentarz
komentarz
34 minuty temu, KillaHill napisał:

A jak wchodzisz do bios i masz czarny ekran - to sygnał na monitor jest czy gaśnie? 

Monitor cały czas włączony, nie ma informacji o braku sygnału. Windows po resecie albo za pierwszym uruchomieniem bootował pendrive normalnie instalacja  i poźniej normalnie się uruchamiał, tylko można było zapomnieć o wejściu do biosu czy bootwaniu czegoś innego. Dwa takie zestawy ryzen 5 5600 plus płyta główna odesłałem bo downgrade i update biosu nic nie dawał. Po wyjęciu baterii i resecie dało się wejść do biosu ale później ciągle to samo. Na zagranicznych forach znalazłem info że podobno jakiś problem między płytami a starszymi kartami Radeon był. Ja miałem rx 6700xt a że tematy miały ponad rok to na tamte czasy nie była stara. Jeszcze podobny objał był z opcją szybkiego startu windows (instalowałem 10 i 11) że niby coś takiego że system sie do końca nie wyłacza tylko hibernuje i temu jest szybszy start ale nic to nie dało.

Odesłałem w końcu wszystko bo nie miałem już pomysłu. temu zależy aby mi po prostu aby tą jedną rzecz sprawdzono żeby więcej nie odsyłać. Chyba że to tylko problem AM4 to biorę już AM5 to bedzie też coś przyszłościowe bardziej przy okazji.

 

Wezmę z Fera 5 i zadzwonie do sklepu po jakieś info.

1 godzinę temu, leelareso napisał:

Ehh przejrzyj forum dużo tematów

A ty chyba z elektroda.pl jesteś?

KillaHill
komentarz
komentarz

Osobiście nie spotkałem się nigdzie z podobnym problemem na forach. No ale coś nie halo. Na dwóch zestawach to miałeś? Dwie płyty, dwa procki? 

tihomax4
komentarz
komentarz (edytowane)
3 godziny temu, KillaHill napisał:

Na dwóch zestawach to miałeś? Dwie płyty, dwa procki?

dwa procki ryzen 5 5600 i dwie płyty jedna MSI druga Gigabyte. jedyne co było stałe to dysk i pamięc ram, ale nawet po ich odpięciu czarny ekran jakby bios czy boot nie istniał.. Nawet dwie różne karty, obie radeon ale jedna 6700xt druga 6750xt. Temu chce złożony ale troche szkoda mi kasy na jakieś instalacje czy testy. najwyżej będę po prostu całą bude odsyłać czy serwisować. Temu też zamawiam AM5 zamiast AM4. Jeszcze się zastanawiałem że moze pendrive z windowsem coś mieszał, ale raz instalowałem 10 i raz 11. Czarna Magia. Ja od zawsze sam składałem i instalowałem ale tu po prostu poległem.

 

  • 3 tygodnie później...
tihomax4
komentarz
komentarz
Dnia 17.01.2024 o 19:14, KillaHill napisał:

Osobiście nie spotkałem się nigdzie z podobnym problemem na forach. No ale coś nie halo. Na dwóch zestawach to miałeś? Dwie płyty, dwa procki? 

Problemem było to że podłączony był do telewizora. Po podłączeniu monitora zwykłego (VGA z przejściówką na DHMI) ale myślę że to nie ma znaczenia normalnie pojawia się ekran dostępu do boot i biosu. Obecnie nawet przy podłączonym TV pojawia się ale nie za każdym razem. Wyczytałem że Radeony tak mają że z opóźnieniem odczytują sygnał czy coś takiego. W każdym razie dziwna sprawa. Tak piszę bo może warto to wiedzieć ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.