x-kom hosting

MSI Katana 17 B13VFK - GPU nie pracuje na maks? TGP 115w, było 105w, jest 85w.

error8899
utworzono
utworzono

Cześć,

Kupiłem nowego laptopa, postawiłem system, wgrałem sterowniki wg. dobrej kolejności.
Ustawiłem wszystko i laptop był gotowy do pracy.

Jako, że chciałem sobie znowu przejść Wiedźmina 2 (w końcu na full detalach).
Na początku tutorialu, po właczeniu statystyk nvidii(fpsy, watts, zużycie etc) widziałem, że GPU pracuje na pełnych 105 watach, volt 1.
Tryb w MSI center miałem zrównoważony + hybryda.

Po wyłączeniu gry, laptop zainstalował sobie kolejne aktualizacje i po uruchomieniu ponownie, włączeniu gry karta działa tylko na 85w.
Sprawdziłem również Wiedźmina 3(nie new gen) i to samo, 85w, wszystko na full, fps ok 100 z hairworks.
 

Próbowałem zmieniać tryb na AI/Extreme, TUX na najbardziej wydajny i nadal mam 85w. Temperatury ok 71-75 stopni.

Dzisiaj spróbuję zrobić jakiś benchmark (jaki polecacie?) i zobaczyć czy na nich wejdzie znowu 105w.

Dosyć ciekawe, a zarazem irytujące. Macie może jakieś pomysły co to może być?

iSkuL
komentarz
komentarz

Być może karta nie potrzebuje 105W. Spróbuj właśnie benchmark zrobić i zobaczysz czy wchodzi na 105W. Pamiętaj, że te 105W to jest w Dynamic Boost.

 

error8899
komentarz
komentarz

Właśnie to mnie trochę zdziwiło, że miałem 105 cały czas, a po ponownym uruchomieniu 85w max.

Jaki benchmark polecasz?

error8899
komentarz
komentarz (edytowane)

@iSkuL Sprawdziłem w 3 testach, maks 85wat. Czy to może powodować jakiś nowy sterownik po aktualizacji? Gdyby od początku było 85w bym to zrozumiał, gdyż w różnych testach te karty mają niby 105, a działają na 85...

Mam jeszcze drugi problem:

Widzę piksele, białe poziome linie głównie na niebieskim/pomarańczowym kolorze, na ikonach facebooka, tapetach windows lub w grach patrząc na ogień/słońce. Na białym kolorze lub innych ich nie widać. Co ciekawe widzę je bardziej przy włączonej częstotliwości odświeżania 144hz, przy 60hz są mniej widoczne. Szukałem na stronach czy ktoś miał podobny problem i natknąłem się dokładnie na ten przypadek:

https://rog-forum.asus.com/t5/previous-forum/horizontal-white-lines-appearing-on-asus-rog-screen/td-p/863497

Jest tam zrzut ekranu, ale widzę te białe linie tylko na moim nowym laptopie. Sprawdziłem na moim starym GE76 2pc Apache i tych linii tam nie ma. Wy prawdopodobnie też ich nie zobaczycie. Tej osobie udało się to naprawić jakimś "Asus smart Display hotfix 1.7.10", który opisał na samym dole wątku.
Jest coś takiego dla Intela/Nvidii czy mojego laptopa? Może to jakiś sterownik? Załączam zdjęcie, najbardziej je widać jak się spojrzy na maks w lewo. Tak jakby efekt naprzemiennych linii białych i niebieskich.

Windows 10.

Czekam na pomoc!

20240116_202456.jpg

Edytowane przez error8899
iSkuL
komentarz
komentarz

Ja bym go oddał, albo dał na gwarancję. Jeśli możesz to raczej bym oddał go i kupił coś innego.

error8899
komentarz
komentarz

Wysłałem info do MSI i sklepu, z którego go kupiłem, zobaczymy. le to może być po prostu taka matryca?

Załączam jeszcze bardziej widoczne zdjęcia, problem widziałem też podczas nowej instalacji Windows 10, gdzie wybierałem język.

20240118_091653.jpg

20240118_090955.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.