x-kom hosting

Czy te napięcia w amd software są okej?

Olox
utworzono
utworzono

Witam dziś chciałem spróbować zrobić undervolting karty bo szwankuje ostatnimi dni i pomyślałem że to może pomóc ale kiedy obejrzałem pare tutorialów i przełączyłem dostrajanie w amd software na ręczny wartości były już strasznie małe czy ktoś powie czy to dobre wartości a jak nie to poleci takie które bedą bardziej wydajne?

image.png.bcc23c22f7a20fcad744d9e5073f3997.png

leelareso
komentarz
komentarz

undervolting w niczym nie pomoże a może wręcz przeciwnie. Prędzej by pomogło zjechanie samymi zegarami gpu/vram. A to czy są ok napięcia to nikt ci nie powie bo układ układowi nie równy i są to godziny testów czy działa stabilnie.

Olox
komentarz
komentarz

@leelareso w sensie przez spadki wydajności mam na myśli dziwne artefakty na jasnych kolorach typu błękit/ limonkowy gdzie błękit zmienia się w taki dziwny fiolet a zielony w ciemną zieleń i jakby te kolory na zakończeniach mają tak dziwne piksele pomaga usunięcie i pobranie sterowników ale po odpaleniu i wyłączeniu jakiejkolwiek gry znowu wraca to

leelareso
komentarz
komentarz

spróbuj przetestować gpu i VRAM w programie occt.

Olox
komentarz
komentarz

@leelareso jasne

Olox
komentarz
komentarz

IMG_20240110_150147.thumb.jpg.75aea1dca5df36fc272889c1215d45b7.jpgrn_image_picker_lib_temp_7e6976b8-e0f7-4897-aab2-09edf34a409b.thumb.jpg.1bc10919402316bcf3ebf8085b26338b.jpg
Swoją drogą jakieś pomysły co się dzieje że tak kolory sie psują (to co jest w takim jakby fiolecie powinno być błękitne) niby nie wpływa jakoś na wydajność ale strasznie koli po oczach

leelareso
komentarz
komentarz

usunąć sterowniki przez program DDU i zainstalować ponownie. Jak dalej będzie problem to powtórzyć czynność i zainstalować starsze sterowniki.

Sprawdzałeś czy to nie kwestia monitora/kabla?

Olox
komentarz
komentarz

@leelareso z sterownikami próbowałem i jedyne jakie nie miały problemu to jakieś z 2020 których większość gier niezbyt chciała obsługiwać a z kablem od monitora wydaje się być wszystko okej sprawdzałem i odłączane też próbowałem innego kabla i nie naprawiło się 

leelareso
komentarz
komentarz

Co to wgl za komputer? Masz tam cpu z integrą by na niej sprawdzić? Jak z tymi testami occt gpu i Vram. pokazały coś? Puszczałeś na mniej więcej 20 minut?

Olox
komentarz
komentarz

@leelareso testy puściłem na 30 minut i nie wykryły żadnych błędów a integra normalnie wyświetla kolory jak jest na niej , próbowałem też wyjąc karte sprawdzić czy czasem źle nie jest nic podłączone i nic nie wygląda jakby było niepoprawnie

temperatury też sa w granicach normy najwyższa pod 100% obciążaniem to 75*C

leelareso
komentarz
komentarz

co to wgl za karta?

Olox
komentarz
komentarz

@leelareso rx580 8gb sapphire pulse

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.