x-kom hosting

Acer Nitro 16 - NitroSense - brak możliwości zmiany koloru podświetlenia klawiatury

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: piterus87 ,
piterus87
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

Potrzebuję pomocy bo skończyły mi się już pomysły.

Od kilku dni posiadam laptopa Acer Nitro 16  w specyfikacji jak poniżej:

Model: N16-41-R7VN 16" IPS 165Hz

Procesor: AMD Ryzen 9-7940HS

RAM: 32GB

Dysk; 1TB SSD

Grafika: GeForce RTX4060

System: Windows 11 Pro

 

Laptop ma kilka fajnych bajerów m.in. klawiaturę RGB.... której podświetlenia nie mogę w żaden sposób zmienić. Próbowałem już chyba na wszelkie znane mi sposoby, bez rezultatu.

W dedykowanej do tego celu aplikacji NitroSense mogę bawić się suwaczkami i zmieniać teoretycznie kolor podświetlenia całej klawiatury lub danego obszaru jednak nie wpływa to w żaden sposób na zmianę tego podświetlenia w praktyce. Klawiatura w żaden sposób nie reaguje na zmiany. Całość ciągle świeci się domyślnym kolorem pomarańczowym, który bardzo mnie irytuje. Klawiatura reaguje jedynie, podświetlając się chwilowo na inny kolor przy zmianie trybu pracy. Po chwili wraca do domyślnego koloru.

W Windowsie również jest opcja zmiany koloru dynamicznego podświetlenia ale i to nie daje żadnych zmian wizualnych.

Mam powgrywane najnowsze sterowniki.

Zrobiłem nawet reinstalkę systemu - bez skutku.

Podejrzewam, że jest to jakis problem softwareowy, ale nie wiem już w którym kierunku szukać rozwiązania. Moja ograniczona wiedza się w tym momencie skończyła :)

 

Dlatego liczę, że znajdzie się jakaś mądra głowa, która wie co może być nie halo.

 

Niby pierdoła ale wydając prawie 8 klocków na lapka chciałbym aby wszystko w nim działało.... przynajmniej na początku, bo trochę psuje to radość z posiadania nowego sprzętu....

 

 

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję

Edytowane przez piterus87

Anawa
komentarz
komentarz

Czy jakiekolwiek inne ustawienie z aplikacji Acer NitroSense działa?

piterus87
komentarz
komentarz

Wszystkie inne ustawienia w NitroSense działają prócz opcji sterowania oświetleniem. Mogę zmieniać/dodawać scenariusze oświetlenia, zmieniać dowolnie kolorystyke (teoretycznie) jednak klawiatura w żaden sposób nie reaguje na zmiany.

piterus87
komentarz
komentarz (edytowane)

Zainstalowałem najnowszą wersję BIOSU 1.19. Próbowałem na 3 dostępnych wersjach NitroSense

Edytowane przez piterus87
  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Na oficjalnym forum Acer znalazłem wątek dotyczący tego samego problem - brak możliwości zmiany ustawień podświetlania klawiatury (model AN16-51-569Q, ale też Nitro 16):

RGB keyboard doesn't change colour - Acer Nitro 16 AN16-51-569Q — Acer Community

 

Wynika, że w sierpniu 2023 r. zauważono problem, który do tej pory potwierdziło 3 użytkowników. Brak rozwiązań w wątku.

 

Nie wiem, czy bez pomocy ze strony Acer coś będzie można zrobić...

 

Jeżeli bardzo zależy Ci na zmianie podświetlania klawiatury to zastanowiłbym się, czy nie zwrócić laptopa (jeżeli kupiłeś przez Internet i nie minęło 14 dni od odbioru) albo zastanowiłbym się nad oddaniem laptopa do naprawy/sprawdzenia w ramach rękojmi lub gwarancji - z tym, że trzeba się liczyć, że przez pewien dłuższy czas byłbyś bez laptopa...

piterus87
komentarz
komentarz

Małe pocieszenie ale jednak, ze nie tylko ja borykam się z tym problemem:) Szkoda, że rozwiązań na to aktualnie brak... Lapka kupiłem w sklepie stacjonarnym ale dzwoniłem dziś na infolinię Acera i koleś coś tam próbował pomóc ale bez skutku, ostatecznie zalecił reinstalkę systemu. W przypadku, kiedy i to nie pomoże (i nie pomogło) radził wysłać lapka do serwisu na sprawdzenie.

Spróbuję postawić jeszcze drugi system (Win10) i sprawdzę czy coś się zmieni. Jeżeli dalej będzie kupa to wysyłam do serwisu.

 

Anawa
komentarz
komentarz

a jeszcze z ciekawości dopytam, czy podświetlanie klawiatury możesz w ogóle wyłączyć (np. z poziomu panelu NitroSense)?

piterus87
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie. Nie mogę wyłączyć. Tak samo nie mogę ściemnić bądź rozjaśniać klawiatury z poziomu programu. Rozjaśnianie i ściemnianie aż do całkowitego wygaszenia działa za to przez skrót klawiszowy Fn+F11/F12

Edytowane przez piterus87
  • Dobra wypowiedź 1
piterus87
komentarz
komentarz

Postawienie drugiego systemu niestety nic nie dało. Podświetlenia RGB jak nie było tak nadal nie ma, dlatego laptop leci na reklamację.

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Daj znać jak już odeślą z powrotem laptop, czy naprawili możliwość zmiany koloru podświetlanie klawiatury.

  • 3 tygodnie później...
  • Rekomendowana odpowiedź
piterus87
komentarz
komentarz

Problem rozwiązany.

Laptop trafił do serwisu gdzie stwierdzono, że na systemie postawionym przez nich wszystko działa bez zarzutu i zaoferowano instalację Windowsa za jedyne 370 zł... Odmówiłem bo wiedziałem, że problem tkwi w jakimś brakującym składniku systemu. Po którymś telefonie na infolinię Acera akurat trafiłem na kumatego konsultanta, który wiedział od razu co jest przyczyną, po rozmowie podesłał nawet link do oprogramowania. Okazało się, że wystarczyło zainstalować pakiet Microsoft Visual C++ 2015-2019 i teraz wszystko śmiga już jak należy :)

Temat do zamknięcia.

  • Super 1
Anawa
komentarz
komentarz

Super, fajnie, że już działa i podzieliłeś się rozwiązaniem ;) Fajnie, że infolinia Acera stanęła na wysokości zadania.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.