x-kom hosting

Klawiatura do pracy/gry do 500 zł

kubanr20
utworzono
utworzono

Cześć!

Chcę kupić klawiaturę. Używam głównie Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7 5800H/16GB/512 RTX3060 165Hz, ale będę też podłączał inne laptopy.

Użytek: praca przy komputerze (sporo używania klawiatury) oraz gry (głównie FPS-y, szczególnie CS2, czasem inne). 

Jeśli idzie o klawiaturę, to najlepiej do 500 zł, bezprzewodowa z długą żywotnością baterii, podświetlana, może być membranowa ze względu na to, że jest cichsza. Zależy mi na tym, żeby była uniwersalna, ale żeby nie było opóźnienia w grze. Rozważam: Logitech MX Keys S Plus Grafit albo Jlab Epic Keyboard. 

 

Będę wdzięczny za zaopiniowanie ww. sprzętów, ew. zarekomendowanie jakichś alternatyw. 

Dziękuję!

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

 

Z tego co podesłałeś ja wziąłbym Jlaba - niższa cena, a klawiatura sama w sobie oferuje bardzo przyjemny feeling, a tego w przypadku klawiatur nożycowych należy szukać. 
No i oferuje układ klawiatury, do którego większość z nas jest przyzwyczajona, czyli długi shift i poziomy enter. 
Ze wszystkich funkcji MXa skorzystasz dopiero jeśli niejako wejdziesz w cały ekosystem Unifying. 

 

Ale warto zaznaczyć, że klawiatura mechaniczna wcale nie musi być głośna, czego przykładem mogą być niskoprofilowe mechaniki. Odczucia z pisania będą zupełnie, a poziom głośności będzie porównywalny z tym, co oferuje zwykła klawiatura membranowa (nie nożycowa). 

 

Przykładem może być np. Keychron K5 Pro. Tutaj oprócz fajnych nakładek PBT zyskujesz jeszcze hotswapa, czyli możliwość wymiany przełączników bez lutowania. 
SoundChecków (które zawsze są podbite) i recenzji jest wiele, więc nie będę się tutaj rozpisywał, żebym o niczym nie zapomniał. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.