x-kom hosting

Dell 5495 - drugi dysk?

MC Jay
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

 

Chciałbym zainstalować drugi dysk w tym laptopie bo 256GB na zdjęcia powoli brakuje miejsca (hehe wiem sporo zdjęć że ślubu i narodzin dziecka itp. itd. filmy z tela w 4k też nie pomagają) wcześniej był zainstalowany oryginalny dysk della (Toshiby) na m.2 2230 ale po gwarancji (ten był uszkodzony bo gubił dane) jest teraz zainstalowany w innym miejscu, podejrzewam że było to miejsce na dysk 2.5 cala ale jest też na złączu m.2 (2280) i pytanie czy gdybym kupił dysk na m.2 w to złacze na rozmiar 2230 to by grało to czy już nie bo ja z laptopami to na bakier jestem

Edytowane przez MC Jay

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

To masz tam miejsce na 2 dyski, tak?

MC Jay
komentarz
komentarz (edytowane)

Praktyczne 3 ale teoretycznie nie, poprzednio dysk był wpięty do złącza tzw WWAN ale teraz jest inny wpięty w prawidłowe złącze nvme (na upartego tam powinien być tez dysk 2.5 wpięty na konektor do jSATA)  szukałem na forach anglojęzycznych ale tam padały odpowiedzi nvme + jSATA albo Vive versa, a ja tak rozkminiam bo przed serwisem to właśnie na tym złączu był dysk (WWAN) na m.2

Edytowane przez MC Jay
adijedi
komentarz
komentarz

:rolleyes: oczywiście to jedna z opcji, z tym zakopywaniem to przenośnia, sam gdzieś w szafie trzymam taki dysk i adapter, jak coś potrzebuję jakieś zdjęcia dla beki czy stare gierki to sięgam po nie. Laptop zapewne z tym dyskiem za jakiś długi czas albo odsprzedaż albo nie będzie zdatny do użycia.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.