x-kom hosting

Jaki dysk HDD do starego PC (Gry i front end)

gelo441
utworzono
utworzono

Dzień dobry.

Potrzebuję dysku HDD.

GTX 660
IC i5-3570 (4 rdzenie)
8 GB ram.
MS-7758 (i tu nie jestem pewny. Docelowo to ma być płyta główna)

 

Gry i nauka front end.

 

Jak wymienić dysk HDD?

Wystarczy podmienić? Nie trzeba nic odinstalować czy instalować?

Czy muszę kupować nowy system, jeśli mam oOEM win 7?

 

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam

 

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Cześć. A nie myślałeś o zakupie dysku SSD? Co prawda w cenie dysku HDD dostaniesz znacznie mniej pojemny SSD, ale SSD są za to znacznie, ZNACZNIE szybsze, co bardzo usprawnia jakiekolwiek czynności na komputerze.

 

Sama wymiana jest prosta, bo to kwestia przełożenia kabli do nowego dysku i zamontowania go na miejscu starego, ale sprawa komplikuje się, gdy chcesz wszystko "bezinwazyjnie" przenieść. Do takich operacji stosuje się programy, które są w stanie wykonać tzw. "klonowanie dysku" - wtedy istotnie nie trzeba niczego odinstalowywać czy instalować, poza samym tym programem oczywiście.

 

Nie, nie musisz kupować nowego systemu, aczkolwiek zalecane byłoby rozważenie Windowsa 10 - 7 nie jest już wspierany od 2020 r. i będzie coraz bardziej zagrożony na niebezpieczeństwa z sieci. Odrobinę lepiej ma się sytuacja z Windowsem 8.1, ale też nie jest wspierany (od stycznia 2023 r.).

 

@gelo441  zastanawia mnie natomiast, że to "MS-7758 docelowo to ma być płyta główna". Czyli Ty jej jeszcze nie masz? Planujesz dopiero zakup komputera lub jego części, POZA dyskiem HDD? Bo jeśli tak, i jeśli chciałbyś nadal mieć legalny system, to niestety będzie trzeba kupić nowy.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.