x-kom hosting

Temperatura procesora drastycznie skacze AMD Ryzen 5 3550H

yomamale
utworzono
utworzono

Witam, zakupiłem używanego laptopa HP Pavilion 15 w bardzo dobrym stanie z procesorem AMD Ryzen 5 3550H i grafiką GTX 1650. Od początku przy instalowaniu systemu wiatraki raz głośno chodziły i raz normalnie. Pobrałem HWmonitor i zauważy, że podczas wykonywania banalnych czynności temperatura drastycznie skacze - chociażby przy dodaniu karty w przeglądarce (jedno kliknięcie) to z 53 stopni potrafi skoczyć do 93 w momencie tego kliknięcia. Co jest nie tak? nie czuć aby laptop się nagrzewał. Będę go rozbierać na tygodniu, zobaczę co jest w środku i zmienię pastę ale nie wiem czy to coś da. 

anioł2009
komentarz
komentarz
11 minut temu, yomamale napisał:

nie czuć aby laptop się nagrzewał

To źle...znaczy brak kontaktu z radiatorem. Przy takich temp powinien być gorący.

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz

Może ktoś przy nim już był i delikatnie mógł wygiąć chłodzenie, jak będziesz je rozbierał to zerknij czy jest równe.

yomamale
komentarz
komentarz

Wymieniłem pastę, podgiąłem delikatnie chłodzenie tak aby dobrze dotykało procesora i teraz jest 50-65 stopni, skakać skacze ale nie aż tak wysoko jak przedtem. Jest lepiej.

adijedi
komentarz
komentarz

a termopady, czyszzczenie... nic z tych rzeczy :co:

yomamale
komentarz
komentarz

W środku laptop był czysty, przedmuchałem sprężonym powietrzem, przeleciałem pędzelkiem wiatraczki i chłodzenie. Termopady w bardzo dobrym stanie, jedynie pastę wymieniłem.

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.