x-kom hosting

Komputer przestał się uruchamiać AM5

KaraSSi
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Miesiąc temu postanowiłem złożyć sobie komputer o następującej konfiguracji:

- MSI MAG b650 tomahawk wifi

- ryzen 5 7500f

- Kingston fury 2x16 GB ddr5 6000mhz

- rtx 4070 palit dual fan

- zasilacz endorfy 750W bronze

Problem zaczął się na samym początku że nie chciał wystartować nawet po aktualizacji biosu. Poczekałem kilka dni i gdy wpadła nowa aktualizacja to wkoncu ruszyło. Następnie po około 2 tygodniach zaczął wariować, tj wywalało najróżniejsze bluescreeny i wyglądało to na pamięć RAM. Wyciągnąłem jedna kość i o dziwo ruszyło po czym po nowej aktualizacji biosu włożyłem druga kość i również działało wszystko ok. Po tygodniu nie ruszył znowu więc wyjąłem baterie biosu i zauważyłem że działa tylko na profilu 4800mhz. No ok pochodził tydzień i podczas uruchomienia gry wyświetlało brak obrazu. Kilka restartów i po którymś razie już nie ruszyło. Aktualizacja biosu, wyjęcie jednej kości ram nic nie dało. Kompletnie niewiem od czego zacząć jest to pierwsze moje złożenie komputera samodzielnie. Gdzie szukać przyczyny?

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.