x-kom hosting

HP Victus do 5000 zł - do pracy i pograć też się zdarzy

De5tro
utworzono
utworzono

Serwus,

 

Od kilku dni zastanawiam się nad kupnem laptopa, w miarę możliwości uniwersalnego, tzn. zarówno do pracy biurowej, jak i do sporadycznej gry w wolnym czasie.

Spośród wszystkich laptopów gamingowych najbardziej przypadła mi do gustu seria HP Victus ze względu na stonowany, nierzucający się w oczy wygląd. Piękno w prostocie ;)

Przejrzałem już dostępne w sieci modele - w sklepach internetowych i te, dostępne jako refurbished, przepakowane, itd. do kwoty 5000 zł i zastanawiam się między dwoma opcjami w tym budżecie:

 

opcja 1: i7-13700H + GTX 4050 , RAM 16GB, dysk 512GB

opcja 2: i5-13500H + GTX 4060 , RAM 16GB, dysk 512GB

 

Cenowo obie opcje są względnie porównywalne. Pierwsza opcja ma lepszy procesor, ale gorszą grafikę, natomiast druga odwrotnie - gorszy CPU, lepsza grafika.

Najchętniej sprawdziłbym w internecie jakie FPSy można wyciągnać na obu komputerach, ale nie mogę znaleźć żadnej strony z benchmarkami FPS dla różnych gier - widziałem, że recenzenci na youtube często operują takimi zestawieniami, porównaniami FPS. Jeśli znacie taką stronę www do podajcie proszę linka.

 

Nie wiem też czy w przypadku tych opcji nie będzie dochodziło do zjawiska typu, że procesor ogranicza grafikę lub odwrotnie. Mam tylko podstawową wiedzę, jeśli chodzi o komputery.

Proszę o opinię, który laptop, która opcja byłaby lepszym rozwiązaniem. Ewentualnie polećcie coś w podobnym budżecie z HP Victusa

 

Dzięki, pozdro

 

De5tro
komentarz
komentarz

@anioł2009 super, dzięki za odpowiedź :) Myślę, że zdecyduję się na ten laptop właśnie. Ta opcja z mocniejszym procesorem w jakich obszarach uzywania laptopa mogłaby być lepsza? Praca w zaawansowanych programach, jakieś obliczenia, Photoshop? W normalnym użytkowaniu typu przeglądanie internetu, MS Office raczej nie będzie odczuwalnej różnicy między tymi laptopami? 

anioł2009
komentarz
komentarz
2 godziny temu, De5tro napisał:

Praca w zaawansowanych programach, jakieś obliczenia, Photoshop?

Tak i do gier także bo pozwoli podciągnąć wynik o te parę klatek ale nic co by było warte dołacania.

 

Do rzeczy biurowych mocniejszy procesor nic nie da.

 

2 godziny temu, De5tro napisał:

W normalnym użytkowaniu typu przeglądanie internetu, MS Office raczej nie będzie odczuwalnej różnicy między tymi laptopami? 

Dokładnie

De5tro
komentarz
komentarz

@anioł2009 Ok, dziękuję, to wszystko już chyba wiem.

Jak Twoim zdaniem - konfiguracja Victus i5-13500H, RTX 4060, 16 GB Ram i 512 GB bez OS warta jest 4900 zł? (tyle teraz ten laptop kosztuje na xkomie)

anioł2009
komentarz
komentarz

Tak, będą laptopy drożały

Prosaid
komentarz
komentarz

@De5tro W tej cenie jest ok, jako alternatywa z lepszą matrycą i konfiguracją

ASUS TUF Gaming A15 R7-7735HS/16GB/512 RTX4060 144Hz 5199 zł
Posiada matrycę z 100% pokryciem kolorów, trochę wydajniejszy procesor i grafikę 140W TGP.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.