x-kom hosting

Reset, kompletne usunięcie aplikacji Outlook z Windows Store

Gorack
utworzono
utworzono

Mam problem z aplikacją Outlook z windows store. Od reinstalacji systemu aplikacja nie potrafi zapamiętać rozmiaru i położenia okna, przez co przy każdym uruchomieniu odpala się w swoim domyślnym rozmiarze. Pierdoła - wiem - ale doprowadza mnie już do szału. Kolejny problem, że aplikacja nie zapamiętuje dodanych kont przez co muszę się do dodatkowych kont w gmail logować co chwilę. W starej aplikacji Poczta miałem dodane konto na outlook.com + dwa konta na gmailu i działało to fajnie, miałem synchronizację kalendarza i jeszcze w Windows 10 działało to super, bo kalendarz w pasku powiadomień pokazywał dzisiejsze i nadchodzące wydarzenia. Aktualnie ten w Windows 11 to nie wiem po co w ogóle się tam znajduje. Przed reinstalacją systemu korzystałem już z nowej wersji aplikacji outlook i działało to ok. Teraz nawet powiadomienia nie przychodzą. Przyzwyczaiłem się, ale wkurzało to, że chcąc podejrzeć kalendarz muszę teraz przeklikać się przez aplikację outlook. W poprzedniej wersji była osobna aplikacja kalendarz i działało to dobrze. Komuś musiało to przeszkadzać.

Czy istnieje jakiś sposób aby kompletnie wykasować aplikację z systemu, wyczyścić rejestr i tak aby to zainstalowało się na świeżo? Wiem, że z poziomu "Dodaj lub usuń programy" mogę ją zresetować i przeinstalować ale to nie działa. Na drugim komputerze się tak nie dzieje. Outlook śmiga aż miło, przychodzą powiadomienia, mam synchronizację kilku skrzynek a tutaj jakaś wścieklizna :)

Gawel
komentarz
komentarz

@Gorack Mam takie same zdanie że nowy Outlook jest do dupy. Próbowałem dodać konta Onet i ciągle muszę się logować. Jak na razie zostaje przy Poczcie, zobaczymy co będzie dalej

Gorack
komentarz
komentarz

Akurat na samą aplikację nie narzekam. Na laptopie śmiga aż miło. Na moim głównym PC coś się pomieszało po reinstalacji systemu. Jeszcze teraz wyłączyli starsze aplikacje poczty i kalendarza i w sumie teraz brakuje jednej z podstawowych funkcjonalności jak dobrego kalendarza w Windows 11. Bo co ja mam z tym zrobić? Popatrzeć sobie który dzisiaj a gdzie wydarzenia z dziś, nadchodzące i pomimo zalogowania się do dodatkowych kont w ustawieniach systemu po uruchomieniu tego outlooka mam zalogowane tylko konto microsoft.

To już na drugim laptopie z ubuntu działa to jak trzeba.

Gorack
komentarz
komentarz

Chyba mam rozwiązanie problemu. Wygląda na to że Outlook z Windows Store nie lubi zmian w nazwie użytkownika systemu windows. Na PC podczas instalacji Windows 11 wymusiłem instalację na koncie lokalnym i od tego się zaczęło. Na laptopie system został zainstalowany bez kombinowania z kontem lokalnym / kontem microsoft i wszystko działa a jak spróbowałem zmieniać ścieżkę w rejestrze to pojawił się taki sam problem jak na PC.

Czyli jeżeli nie lubicie domyślnej nazwy folderu użytkownika która powstaje podczas instalacji systemu to musicie polubić, bo aplikacja outlook będzie świrować :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.