x-kom hosting

Komputer na rok 2024. Budżet ~5000zł

tmpqwerty420
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mój aktualny komputer ma 8 lat i nic nie było w nim wymieniane, dlatego że pewnie z tym też tak będzie to z zakupem się nie śpieszę (dajmy że czas jest do grudnia(zestaw do gier)). Dlatego że nie planuje nic wymieniać wyczytałem że warto w takim przypadku pójść po AM5, nw czy jak to jest ale ma być chyba dłużej wspierane niż AM4 wiec łatwiej by było zmienić samego procka za te dajmy 5 lat. Kartę czekałem na premiere nowej Radeon RX 7600 XT ale podobno nie jest tak super. Ogólne pytanie czy czekać na jakieś premiery w tym roku, na przeceny płyt am4 czy nic wartego uwagi nie wyjdzie, i co wziąć by starczyło na jak najdłużej z możliwym upgradem za jak najdłuższy czas. +jak z tymi ssd w tym roku naprawdę maja tak podrożeć? czy śpieszyć się i kupić https://www.x-kom.pl/p/1146134-dysk-ssd-lexar-1tb-m2-pcie-gen4-nvme-nm790.html juz teraz?

 

Aktualny zestaw.

CPU - Intel i5-6500 3.2GHz

GPU - Asus GeForce GTX1060 DUAL 6GB GDDR5

RAM - Kingston HyperX DDR4 16GB 2133HMz CL14

Płyta główna - MSI H110M PRO-VD

Zasilacz - SilentiumPC Supremo L2 V2 550W

Obudowa - SilentiumPC Regnum RG1W

Dysk HDD 1BT, 2x SSD 256GB i 128GB

KillaHill
komentarz
komentarz

Pytasz w styczniu o zakup w grudniu? 

tmpqwerty420
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie, napisałem że czas do grudnia jeśli po drodze ma być jakaś premiera na którą warto poczekać patrząc że kupuje komputer na następne 5 lat bez planowania ulepszania go, jeśli nic istotnego nie ma wyjść to kupuję już teraz.

 

"Ogólne pytanie czy czekać na jakieś premiery w tym roku, na przeceny płyt am4 czy nic wartego uwagi nie wyjdzie."

Mogeto
komentarz
komentarz
20 godzin temu, tmpqwerty420 napisał:

Kartę czekałem na premiere nowej Radeon RX 7600 XT

Ta karta jest już sprzedawana czwarty raz. Najpierw pojawił się RX 6600XT. Później go podkręcili i wydali jako RX 6650XT, następnie zeszli z procesem do 6nm by ograniczyć pobór mocy i wydali jako RX 7600. Potem znów podkręcili, dodali pamięci i wypuszczają jako RX 7600XT. To wszystko jedna i ta sama karta, widać to po specyfikacji i po testach wydajnościowych. Nowa architektura (Navi 3) niestety przynosi jedynie kosmetyczny przyrost wydajności na tle Navi 2.

 

Jeśli chcesz przyszłościowy zestaw - kupujesz płytę AM5 np Gigabyte B650 GAMING X i masz platformę która będzie wszystko wspierać, łącznie z kolejnymi generacjami Ryzenów, także nic Cię nie ominie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.