x-kom hosting

BenQ ZOWIE XL2411 USB-C DVI

mikomal991
utworzono
utworzono

Cześć,

Mam problem dotyczący podłączenia mojego laptopa Lenovo Legion 5 15ARH7H do monitora BenQ Zowie XL2411. Monitor posiada 144 Hz jednak po analizie specyfikacji laptopa nie mam możliwości podłączenia się kablem HDMI i uzyskania więcej niż 60Hz (jeżeli się mylę to proszę o odpowiedź, posiadam kabel HDMI 2.1). 

 

Zakupiłem kabel firmy Qoltec USB 3.1 type CM - DVI M, chcąc podłączyć w ten sposób monitor do laptopa. Jednak laptop nie reaguję na próby podłączenia monitora. Czy istnieje możliwość podłączenia mojego laptopa do monitora przy użyciu portu usb-c? 

 

Po podłączeniu kabla USB 3.1 type CM - DVI M między laptopem, a monitorem słychac charakterystyczny dźwięk podłączenia usb. W menedżerze urządzeń wyświetla się "usb 2.0 billboard" z wykrzyknikiem w żółtym trójkącie obok. 

 

Dodam, że zainstalowałem sterowniki karty graficznej ze strony Lenovo oraz sterowniki chipsetu. Zainstalowałem również sterowniki do monitora, ze strony producenta wraz z programem Display Pilot. 

 

Poniżej link do pełnej specyfikacji mojego laptopa, a dokładnie AMD Ryzen 5 6600H, NVIDIA GeForce RTX 3060 

Specyfikacja Laptopa

 

Tutaj link do specyfikacji monitora

Specyfikacja monitora

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi w temacie, pozdrawiam! :)

leelareso
komentarz
komentarz

Twój monitor obsługuje 144 hz tylko przez DVI lub DP

obraz.png.0b65f2f95324e2315b13aa4a49b2b6ba.png

mikomal991
komentarz
komentarz

To wiem, ale chodzi mi o sam problem połączenia się monitora z laptopem przy użyciu USB-C - DVI. 

Czy istnieje w ogóle taka możliwość w moim laptopie?

leelareso
komentarz
komentarz

a jaki kabel masz? i wejście w tym laptopie, to jest usb c 2.0 czy 3.0?

Sam rodzaj kabla i wejście też jest ważne.

mikomal991
komentarz
komentarz

1x USB-C 3.2 Gen 2 (support data transfer and DisplayPort™ 1.4)

1x USB-C 3.2 Gen 2 (support data transfer, Power Delivery 135W and DisplayPort 1.4)

1x HDMI 2.1, up to 8K/60Hz

 

Posiadam kabel HDMI 2.1 oraz kabel firmy Qoltec USB 3.1 type CM - DVI M

 

Kabel USB-C DVI - parametry

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.