x-kom hosting

Red dioda cpu. Co go boli?

bebetter
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

Problem z ruszeniem systemu, który opiera się na czerwonej diodzie CPU.

 

Problem pojawił się dziś, mianowicie podczas słuchania podcastu komputer stracił obraz i dźwięk. Wszystkie wentylatory dalej działały, na procesorze, grafice i całej obudowie ale zniknął obraz i zaświeciła się czerwona dioda przy CPU.

Od tamtego momentu łapałem się już wszystkich znanych mi metod łącznie ze zmienianiem miejsc ramu, resetowaniem biosu przez baterię i zworki

Na ten moment rozkładam ręce i nie mam pojęcia co go boli, myślę że nie jest to chwilowy humorek bo już jakiś czas przy nim siedzę i ma kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt restartów za sobą.

 

Specyfikacja pacjenta:

AMD Ryzen 5 3600 3,6 GHz(stockowe chłodzenie)

Płyta główna MSI b450m Mortar Max

MSI Nvidia RTX 3060 Ti 8gb

2x8GB RAM DDR4-3200 RBG marki Kingston Fury

2 dyski SSD M2 o lacznej pojemnosci 1500GB (Patriot P310), ( Samsung ssd 980 PRO)

Zasilacz cooler master MWE Bronze 550

 

Jakieś porady za co się dalej złapać? Mi już brakuje pomysłów, a ten jak się uparł tak już został.

 

Pozdrawiam.

leelareso
komentarz
komentarz

Na jednej kości ramu? Wszystkie kable dobrze wpięte? próbowałeś zamienić kabel zasilania cpu na inny lub w inne miejsce? Patrzyłeś czy procesor nie ma gdzieś pogiętych pinów? Nie ma przebarwień (oznak przegrzania/spalenia)

Jak nic nie pomoże to spróbuj delikatnie na odpiętym zasilaniu lekko naprężyć płytę od drugiej strony w okolicy procka.

bebetter
komentarz
komentarz

@leelareso Wszystko zrobione poza zmianą kabla na zasilaniu cpu. Zaraz spróbuję i dam znać czy dało jakieś efekty.

@leelareso Bez zmian, dalej to samo.

leelareso
komentarz
komentarz

najszybszym sposobem byłaby po prostu podmianka cpu.

bebetter
komentarz
komentarz

@leelareso Wiem, tylko wlasnie nie mam żadnego pod ręką. Możliwe jest to, żeby się zajechał na korzystaniu ze Spotify?

leelareso
komentarz
komentarz

To tylko elektronika. Czasami nawet nowe rzeczy po tygodniu się psują.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.