x-kom hosting

Laptop do gier za około 6000zl

Monikaa
utworzono
utworzono

Witam, planuje zakup laptopa w budżecie podanym jak w tytule. Laptop ma być do gier (niekoniecznie najnowsze, niekoniecznie na najwyższych ustawieniach). Laptop bo często podróżuje a chciałabym w coś popykać. Możecie zmienić moje zdanie bo za bardzo się nie znam na laptopach i podzespołach, ale interesuje mnie laptop dobrej jakości (ma posłużyć kilka lat), dysk 1tb, RAM najlepiej 32gb, karta graficzna NVIDIA RTX, procesor chyba lepiej żeby był Intela i żebym mogła go zakupić z już zainstalowanym systemem Windows. Przeglądałam oferty na X-kom i bardzo spodobały mi się Lenovo legion 5, ale z takimi wytycznymi komponentami znalazłam tylko coś przekraczającego mój budżet (ale może sama za wiele oczekuje za takie pieniądze):

 https://www.x-kom.pl/p/689897-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-i7-11800h-32gb-1tb-w11x-rtx3060-165hz.html

 

Znalazłam też coś takiego, również zawyża mój budżet:

https://www.x-kom.pl/p/1203347-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-f15-i7-12700h-32gb-1tb-win11-rtx4070-144hz.html

 

No i jego tańsza wersja, ale już z Ryzenem:

https://www.x-kom.pl/p/1196635-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-a15-r7-7735hs-32gb-1tb-rtx4050-144hz.html

 

No i o dziwo dziś przeglądając morele natknęłam się na coś, co chyba najbardziej mi się podoba, ale nie wiem czy jest jakiś haczyk? Laptop jest spoko (to chyba nie ten przezroczysty model) i spełnia wszystkie wymogi z wymienionych w najtańszej cenie:

 

https://www.morele.net/laptop-msi-cyborg-15-a12vf-266xpl-32-gb-ram-1-tb-ssd-pcie-windows-11-home-8976774/

 

Powiedzcie mi proszę, który najbardziej wam się podoba i jestem gotowa rozważyć również inne propozycje.

 

Przepraszam, jednak się doczytałam że ten MSI jest przezroczysty :placz:

Monikaa
komentarz
komentarz

Bardzo fajna propozycja! Pytanie czy można dołożyć drugie 512 GB dysku bo jednak niektóre gry potrafią mieć po 100gb i czy w takim przypadku nie naruszy to gwarancji producenta?

anioł2009
komentarz
komentarz

Lenovo ma plombę wewnętrzną na srubie do płyty głównej albo montażu chłodzenia. Dysk bez problemu dołożysz drugi.

  • Dobra wypowiedź 1
tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

Twoje wymagania powinien spełnić model Acer Nitro V i7-13620H/32GB/1TB/Win11X RTX4050 144Hz, który w tej chwili jest w promocji i kosztuje 5 999 zł. Ma dysk SSD 1TB, 32 GB RAM, kartę graficzną NVIDIA RTX 4050, nowy mocny 10 rdzeniowy procesor i7 trzynastej generacji, zainstalowany Windows 11 i ekran 144 Hz.

 

Druga opcja to HP Victus 15 i5-12500H/32GB/1TB/Win11 RTX4050 144Hz za 5 599 zł. Konfiguracja podobna do powyższego Acera Nitro ale tu jest 12 rdzeniowy procesor i5 dwunastej generacji, niżej taktowana pamięć RAM i różnica też jest w zamontowanych złączach.

Edytowane przez tapczan2
iSkuL
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że i7 połączony do RTX4050 jest trochę bez sensu. Do tej karty wystarczy na spokojnie i5, a ten budżet można dużo lepiej spożytkować.

Tutaj moje polecenie:

RG4060-15PL35 i7-13700H/16GB DDR5/512GB SSD M.2 PCIe za 5999 zł. Masz bardzo wydajny RTX4060 o mocy 140W i mocny procesor i7. To połączenie będzie bardzo fajne i optymalne pod większość gier. Układ chłodzenia jest wydajny, natomiast może być troszkę głośniejszy. Ma 16 GB DDR5 2x8GB co jest fajne, ale możesz rozszerzyć w przyszłości sam do nawet 64 2x32GB. Ma też miejsce na dodatkowy dysk SSD 2,5". Niestety ma tylko jeden slot na M.2 PCIe to więc warto byłoby pomyśleć nad dobraniem 1tb .

 

Monikaa
komentarz
komentarz

Dziękuję za wszystkie propozycje, niestety jakoś Acery do mnie nie przemawiają, tym bardziej HP czy nieznana mi marka RG. Lenovo jest spoko, ale nie chce mi się chyba biegać później po serwisach żeby mi dysk drugi zamontowali (sama nie potrafię :(). Pozostaje przymknąć oko na wygląd tego MSI. 

adijedi
komentarz
komentarz

a może coś tańszego ale przenośnego, zainteresuj się np tym filmikiem,

 

...nie żebym odradzał czy namawiał do czegoś ale jazda z takim drogim sprzętem po świecie ... różnie bywa

anioł2009
komentarz
komentarz

@Monikaa no i blad ..Dream Machines to laptopy clevo. One sa lepiej wykonane pod wzgledem plyty glownej niz masowki acera della hp lenovo itp :huh:

  • Dziękuję 1
Monikaa
komentarz
komentarz

Tak, rozważałam konsole przenośne, miałam wcześniej Switcha OLED, ale wolę jednak pograć na laptopie + przyda się przy przeglądaniu neta/jakiś dokumentach. W koszyku mam już coś takiego z 1Tb wszystko jak chce tylko karta 4050, a wolałabym 4060 ale to chyba nie jest bardzo duża różnica?

https://www.morele.net/laptop-lenovo-legion-slim-5-16irh8-i5-13500h-16-gb-512-gb-rtx-4050-144-hz-82ya006qpb-32-gb-ram-1-tb-ssd-pcie-windows-11-home-8976239/

anioł2009
komentarz
komentarz

Jest różnica...Słaby deal w tym morele, sklep niepolecany, 4050 tylko 100w tgp... Wyżej padły lepsze propozycje.

Monikaa
komentarz
komentarz

@anioł2009 ale przecież prawie wszystkie z wymienionych mają rtx 4050, z wyjątkiem tego z dream machines :pff:

anioł2009
komentarz
komentarz

@Monikaa ale nie które mają wyższe tgp na tej 4050 np legion 5 pro ma 140w kartę 4050 i będzie ona wydajniejsza niż wersja 100 watowa

 

Nie zmienia to faktu że dream machines to najwydajnieszy z wymnienionych tutaj laptopów.

Anawa
komentarz
komentarz

Jak nie masz zamiaru grać w najnowsze gry, to jednak zostałbym przy karcie RTX 4050 tak jak poprzednio podawałaś - ew. do rozważenia dysk 2 TB.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.