x-kom hosting

Nagłe wyłączanie obrazu i połowicznie dźwięku

Kasche
utworzono
utworzono

Witam, od jakoś 3 dni mam problem z komputerem.

Specyfikacja: i5 4690K | GTX 970 od MSI | Płyta główna MSI H81M-P33 | RAM Apacer + Goodram 2x8GB ddr3 1600mhz cl11 | Zasilacz Cooler Master Thunder 500W

 

W każdej grze dzieje się nastepujaca rzecz: Wyłącza się obraz (wyświetla sie na monitorze brak wyjścia wideo), dźwięk w grze się zapętla a w tle na youtube dalej leci. Wcześniej zamiast braku obrazu, po prostu sie zatrzymywał (oprócz myszki).

Po tym zdarzeniu wszystkie wentylatory się dalej kręcą, jak w obudowie tak w chlodzeniu cpu, gpu, psu.

 

Wszystkie temperatury są normalne a CrystalDiskInfo nie widzi żadnego problemu.

 

Komputerowi daje 15 minut ale nigdy obraz nie powraca więc jedyne co mi zostaje to wylaczyc go recznie.

A po restarcie wyswietla sie to:

IMG_20240111_155212_463.thumb.jpg.7a5765a620900dab2e11a89341b1cc33.jpg

 

Za każdym razem resetują się wszystkie ustawienia overclock itp tak jak pisze na powyższym zdjeciu.

Komputer również ma takie problemy bez overclocka.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

To raczej nie problem z dyskami tylko mi się zdaje że z  cpu/ram/płyta główna albo zasilacz. Pobierz program OCCT i przetestuj cpu/ ram w tym programie po 15 minut

Adi666
komentarz
komentarz

Miałem jeszcze całkiem niedawno ten model płyty głównej. Ciągle coś było nie tak, resety, bsod-y, komp potrafił nie wstać, podwójne uruchamianie a już ten komunikat z resetem ustawień do fabryki, to chyba jakaś wada tego modelu. Opchnąłem swoją jako uszkodzoną, dołożyłem 100zł na podobny model od ASUS-a i wszystko gra. 

Kasche
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso OCCT też bez jakiegokolwiek błędu i napięcia normalne

 

@Adi666 No właśnie sie zastanawiałem bo to jedna z najtańszych jak nie najtańsza płyta główna ale nie mogłem znaleźć jakichkolwiek opinii. A podasz jakiegoś linka do tego ASUS-a?

 

nie wiem dlaczego to sie laczy w jedna wiadomosc

leelareso
komentarz
komentarz

GPU też sprawdzałeś w occt? i VRAM

Kasche
komentarz
komentarz (edytowane)

No tutaj volty troche spadają ale to do twojej oceny

occtgpuvram.thumb.jpg.2abe772b713561d46b4a5e5a5fcffb89.jpgocctgputest.thumb.jpg.a8d7257257a6951fd31ea3b7642f3714.jpg

 

ssy z poczatku testu żeby było widać różnice ale później nie pokazywało żadnych błędów

 

I chyba po tym jak wywalało mi tego kompa to popsuł sie miernik poboru prądu na cpu bo i na msi afterburner i na tym ciagle jest 1 do 1.5w a wczesniej normalnie dzialalo

 

po czasie vram troche sie wyrownal

occtgpuvram1.thumb.jpg.6843ff909bde17b17198479aa228f09c.jpg

 

furmarka odpaliłem i działał normalnie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.