x-kom hosting

Płyta główna nie uruchamia się ASUS H110M-K

janekpr
utworzono
utworzono

Witam,
Mam problem z płytą główną ASUS H110M-K - komputer nie chce się włączyć, procesor był sprawny wyjęty z innego działającego komputera (i5-6400), RAM również (GOODRAM Iridium 2x8GB 2400MHz DDR4), zasilacz uruchamia inny zestaw płyta+cpu bez problemu (SPC Vero L2 500W) więc też działa.
Kupiłem dla testu również drugą płytę główną taką samą ASUS H110M-K i na tej drugiej również się nie chce odpalić, próbowałem z podłączonym front panelem w obudowie i przyciskiem na obudowie oraz zworką na pinach i ani tak ani tak płyty nie chcą się włączyć. Podłączone tylko zasilanie CPU oraz zasilanie płyty, poza tym nic więcej. Próbowałem przekładać RAM w różne miejsca, wkładać tylko 1 kość i nie wkładać żadnej, jednak za każdym razem rezultat ten sam. Wyjmowałem też baterię biosu na kilkanaście minut jednak to również nie pomaga.
Pozdrawiam i proszę o pomoc

janekpr
komentarz
komentarz

@Niebieska Dziękuje za odpowiedź, jaki muszę zakupić procesor aby płyta główna odpaliła i będę mógł zaktualizować bios?

Niebieska
komentarz
komentarz

Nie ma ona Flash BIOS? 

 

janekpr
komentarz
komentarz

@Niebieska Jak to sprawdzić?
Tak wygląda płyta

obraz.png.f5a8db52edf924b2313ee522b2e2d942.png

Niebieska
komentarz
komentarz

W instrukcji obsługi powinno być. Co do listy kompatybilnych prockow to Ci podrzuciłam wyżej. Podejrzewam, że musi być z niższej serii niż z 6 z przodu.

anioł2009
komentarz
komentarz

Płyta obsługuje 6 i 7 gen intela... na 99% wymagana jest aktualizacja biosu.

  • Dobra wypowiedź 1
janekpr
komentarz
komentarz

@Niebieska @anioł2009 Czyli najsensowniejszym wyjściem będzie kupno innego procka na socket 1151 i próba uruchomienia płyty, a potem jeśli odpali to aktualizacja biosu?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.